Čepkelių rezervate sulaikyti du kontrabandininkai iš Šalčininkų rajono

0
59

Aleksandro Barausko užkardos pasieniečiai Čepkelių rezervate sulaikė du
Šalčininkų rajono gyventojus, gabenusius 2000 pakelių kontrabandinių cigarečių.

Trečiadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės A. Barausko pasienio užkardos pareigūnai netoli Varėnos rajono Katros kaimo pastebėjo ir sulaikė du įtartinus asmenis su nešuliais. Ši vieta yra pasienio ruože, Čepkelių valstybiniame gamtiniame rezervate.
Paaiškėjo, kad 20-ties ir 34-erių Šalčininkų rajono gyventojai gabeno keturis surištus ir savadarbėmis petnešomis sukabintus ryšulius. Juose buvo 2000 pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos akcizo ženklais.
Abu pažeidėjai valstybės sienos apsaugos zonoje (VSAZ) buvo be asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų ir privalomų pasieniečių leidimų. Be to, kontrabandininkai neturėjo Čepkelių rezervato direkcijos leidimų patekti į šią saugomą vietovę.
Dėl neteisėto akcizinių prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pasieniečiai pradėjo administracinę teiseną. Už šį nusižengimą 20-mečiam kontrabandininkui gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų. Kitas Šalčininkų rajono gyventojas su kontrabanda įkliuvo jau antrą kartą, jam gresia bauda nuo 5760 iki 6000 eurų.
Abiem kontrabandininkams administracine tvarka reikės atsakyti ir už pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus, t. y. patekimą į VSAZ be leidimų. Toks nusižengimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 40 iki 90 eurų.
Medžiagą apie šį įvykį A. Barausko pasieniečiai perdavė ir Čepkelių rezervato direkcijai, kuri spręs, kaip bausti be leidimų rezervate buvusius abu vyrus.
Po apklausų VSAT pareigūnai juos paleido. Šalčininkų rajono gyventojai turės atvykti į jų bylas nagrinėsiantį teismą.
Cigaretės saugomos A. Barausko pasienio užkardoje.

VSAT Varėnos pasienio
rinktinės inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: