Posėdis su „bombikėmis“

0
259

Paskutinis rajono tarybos posėdis, vykęs Naujųjų metų išvakarėse, buvo su „bombikėmis“ – rajono meras Algis Kašėta pirmąkart (!) pritarė opozicijos pasiūlymui ir iš darbotvarkės buvo išimti Varėnos PSPC ir VšĮ Varėnos ligoninė įstatų keitimo projektai, po kuriais slypi gilesni dalykėliai, o tarybos narys Jaunius Grikšas, kurį už nepaklusnumą meras išmetė iš valdančiosios daugumos, pats pareiškė nebenorįs turėti nieko bendra su A.Kašėta…

Romana Vaičkutė

Varėnos PSPC ir Varėnos ligoninei gresia tapti
privačiomis?

Rajono tarybos posėdyje mero Algio Kašėtos teiginys, kad iš posėdžio darbotvarkės išima du klausimus – Varėnos PSPC ir VšĮ Varėnos ligoninė įstatų keitimo projektus, atsižvelgdamas į opozicijos pastabas ir tai, kad tam nebuvo pritarta komitetų posėdžiuose, sukėlė nuostabą – kas vyko komitetų posėdžiuose, kurių žurnalistams bei visiems kitiems piliečiams, besidomintiems rajono tarybos narių darbu, nėra galimybės stebėti, kad meras pagaliau „įsiklausė į tarybos narių pastabas“? Meras taip pat pasiūlė sudaryti darbo grupę, kuriai vadovautų vicemeras, ir į kurią savo atstovą turėtų deleguoti ir opozicija, joje taip pat dirbtų rajono tarybos Sveikatos komitetas, šių gydymo įstaigų vadovai, savivaldybės teisininkas, savivaldybės gydytojas.
Tačiau po švenčių savo FB paskyroje rajono tarybos narys Povilas Saulevičius paviešino šios dalies Tarybos posėdžio video su intriguojančiu komentaru:

Šventės baigėsi, tad noriu paviešinti tai, ko tikrai neviešins nei Varėnos r. savivaldybė, nei „nepriklausoma“ spauda.
Tarpušvenčiu vykusiame Tarybos posėdyje netikėtai meras nusprendė iš darbotvarkės išbraukti du klausimus „Dėl Varėnos PSPC įstatų keitimo“ ir „Dėl Varėnos ligoninės įstatų keitimo“. Grindė tai tuo, kad „įsiklausė į tarybos narių pastabas“, tačiau realybė yra kitokia. Klausimai buvo išbraukti tik dėl to, kad prireikus balsuoti, keli valdančiosios daugumos atstovai būtų palaikę opoziciją ir nepritarę tokiai avantiūrai.
Šie, iš pirmo žvilgsnio atrodę eiliniais sprendimų projektais, komitetų posėdžiuose išsamiai juos išnagrinėjus, virto itin svarbiais.
Mat Tarybos opozicija įžvelgė, kad pakeitus Varėnos ligoninės įstatus, kils grėsmė ateity ją PRIVATIZUOTI! O įstaigos privatizatoriais galės tapti tie, kam Varėnos rajono savivaldybė perleis dalį savo valdomo įnašo arba visi kiti, panorę tokiais tapti.
Tad pirmą kartą p. Kašėtos meravimo istorijoje nuspręsta sukurti komisiją ir į jos sudėtį įtraukti NET VIENĄ opozicijos narį! Patys suprantate, ką galės vienas kitokią nuomonę turintis asmuo, prieš visą galybę mero aplinkos asmenų. Kitaip sakant, ir toliau žaisime demokratiją Varėnoje…“
„Giružio“ paprašytas pakomentuoti, kas vyko komitetų posėdžiuose, P.Saulevičius sakė: „Verta pažymėti, kad šių dviejų įstaigų įstatų keitimo klausimai susilaukė didelio dėmesio visų tarybos komitetų posėdžių metu ir nė viename iš jų šiems sprendimams nebuvo pritarta. Kadangi vien VšĮ Varėnos ligoninės įstatuose buvo keičiami daugiau kaip 60-imt punktų ir papunkčių, todėl tarybos nariai (absoliuti dauguma iš opozicijos atstovų) turėjo daugybę klausimų, į kuriuos atsakymų nebuvo pateikta ir visi pakeitimai buvo grindžiami pasikeitusiais teisės aktais. Tačiau pradėjus išsamiai aiškintis kiekvieno punkto keitimo priežastis p. Danguolė Miškinienė (Varėnos ligoninės direktoriaus pavaduotoja) ne visada galėjo į juos atsakyti. Labai gaila, tačiau visuomenė negali pamatyti komitetų posėdžių įrašų ir įsitikinti šiais teiginiais, nes Varėnos r. savivaldybės meras ir administracijos direktorius jų neviešina. Turbūt daugeliui tokio nenoro priežastys yra akivaizdžios…“
Taigi Opozicijos narių nuomone, meras A.Kašėta neturėjo kitos išeities, tik išimti šiuos du klausimus iš tarybos posėdžio darbotvarkės, nes suprato, kad neužteks jo valdomos daugumos tarybos narių balsų. Mat penki iš jų (Kęstutis Budėnas, Saulius Ivanauskas, Rasa Kačiurinienė, Gintautas Kanauka ir Marius Krakauskas) privalėjo nusišalinti nuo Varėnos ligoninės įstatų keitimo klausimo dėl einamų pareigų ar artimų asmenų, dirbančių šioje įstaigoje. O bent du iš likusių buvo nusiteikę balsuoti prieš šiuos sprendimus.
Kuo baigsis šis slidus reikalas, stebėsime ateityje, tikėdamiesi, kad šios dvi gydymo įstaigos netaps privačiomis…

Buvo apgautas ir jis, ir
rinkėjai

Praėjusių metų pabaigoje „Giružis“ keletą kartų rašė apie tai, kad meras A.Kašėta išsižadėjo savarankiškai mąstančio ir savarankiškai balsuojančio bei nepaklūstančio mero diktatui kartu su A.Kašėtos sąrašu į rajono tarybą išrinkto Jauniaus Grikšo. Todėl gruodžio 30 d. vykusiame tarybos posėdyje J.Grikšas pareiškė, kad pats nebenori turėti nieko bendra su valdančiąja dauguma dėl vyraujančio diktato ir mero melo. Jis sakė: „Eidamas į savivaldybių Tarybų rinkimus kartu su visuomeniniu komitetu Algio Kašėtos sąrašu „Drauge su Jumis“, patikėjau vertybėmis ir programa, kuri buvo akcentuojama. Deja, palaipsniui išryškėjo, kad deklaruojamosios vertybės visiškai prasilenkia su realiai vykstančia darbo praktika. Asmeniškumai iš pono Kašėtos – jau net neverta diskutuoti tema. Bet kur mes nuvesime savo rajoną, kai nuomonę turinčiais nariais iškart bandoma atsikratyti? Liūdna, tačiau valdančiojoje daugumoje sėkmingai vyraujanti praktika – nieko neklausk, nieko nesakyk, sutik su viskuo, ką „vadas“ sako, ir viskas bus gerai, o gal netgi tau bus už tai atlyginta. Įdomu, ką tai primena?..
Kandidatuodamas su šia komanda buvau apgautas ne ką mažiau negu už šį sąrašą balsavę rinkėjai. Reali vykdoma politika visiškai prasilenkia su deklaruota rinkimų metu. Gaila, kad net šios, savaime suprantamos demokratijos vertybės, tokios kaip diskusija, skaidrumas, nuomonių įvairovė, sprendimai gyventojų labui, dabartinės valdančiosios daugumos yra visiškai nepaisomos. Atsižvelgdamas į visa tai pranešu, kad aš pats nenoriu būti tapatinamas su Algio Kašėtos sąrašu.“
Be šių „bombikių“ rajono taryba apsvarstė ir priėmė sprendimus daugiau negu 30-čiai projektų.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: