Pasieniečiai sulaikė 18 irakiečiais prisistačiusių migrantų

0
71

Šalčininkų rajone pasieniečiai sulaikė 18 sieną su Baltarusija pažeidusių neteisėtų migrantų, prisistačiusių Irako piliečiais. Sulaikytieji pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Užsieniečiai trečiadienį po vidurnakčio buvo sulaikyti ties Šalčininkų rajono Girdžiūnų kaimu, informacijos apie juos gavusių VSAT Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio pasienio užkardos pareigūnų. Iškart buvo nustatyta ir vieta, kur migrantai ką tik perėjo sieną iš Baltarusijos.
Sulaikytieji prisistatė Irako piliečiais. 11 vyrų, 3 moterys ir 4 nepilnamečiai asmens dokumentų neturėjo. Keli migrantai šiek tiek kalbėjo angliškai.
Sulaikytieji laikinai apgyvendinti G. Žagunio užkardoje. Jie pateikė prašymus suteikti prieglobstį Lietuvoje. Pradėję tokiu atveju numatytas procedūras pasieniečiai apie tai informavo Migracijos departamentą, nagrinėjantį prieglobsčio Lietuvoje prašymus.
Gavus visų užsieniečių testų dėl COVID-19 rezultatus bus sprendžiamas klausimas dėl jų apgyvendinimo vietos. Sulaikytųjų tapatybės nustatinėjamos.
Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Varėnos pasienio rinktinės inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: