Mokėti ar nemokėti importo PVM priklausys nuo to, kada prekė bus pateikta „išmuitinti“

0
34

Prekės, įsigytos trečiųjų šalių elektroninėse parduotuvėse ir prekyvietėse, iki gavėjų Lietuvoje keliauja pakankamai ilgai. Tikėtina, kad jei šiandien apsipirksite „AliExpress“, „eBay“ ar kt., jūsų pirkiniai bus atgabenti birželio pabaigoje ar liepos pradžioje. Tad ne vienam kyla klausimų, ar jų kelių ar keliolikos eurų vertės siuntas palies pokyčiai, įsigaliosiantys nuo liepos 1 dienos, kuomet bus panaikinta PVM lengvata prekėms, kurių savoji vertė neviršija 22 eurų, o prekes siuntose reikės deklaruoti muitinei pateikiant deklaracijas.

Taigi, ar atsisiųstoms siuntose prekėms dar galios lengvata, ar už jas jau reikės mokėti importo PVM, priklausys nuo to, kada muitinėje bus priimta prekių importo deklaracija. Jei prekės importo deklaracija muitinėje bus priimta iki birželio 30 dienos imtinai, jai dar bus taikoma importo PVM lengvata, t. y. už prekes, kurių savoji vertė bus ne didesnė kaip 22 eurai, importo PVM mokėti dar nereikės. Tačiau jei muitinėje prekės deklaracija bus priimta liepos 1 dieną ir vėliau, už ją jau reikės mokėti importo PVM nepriklausomai nuo prekės kainos.

Lietuvos muitinė atkreipia dėmesį, kad perkant prekes Jungtinės Karalystės elektroninėse parduotuvėse ir prekyvietėse galios tie patys mokesčių mokėjimo ir prekių deklaravimo principai, kaip ir perkant kitose trečiosiose šalyse.

Nuo liepos 1 dienos perkant prekes pirmiausia reikės atkreipti dėmesį, ar pirkimo metu bus sumokamas PVM.

Jei pardavėjas prisijungęs prie vieno langelio principu veikiančios importo sistemos (IOSS) ir PVM nuskaičiuojamas iškart pirkimo metu, tuomet importo PVM atsiimant prekę Lietuvoje mokėti nebereikės. Perkant prekes pagal IOSS sistemą prekėms, kurių vertė ne didesnė kaip 22 eurai, PVM bus pradėtas skaičiuoti nuo liepos 1 dienos.

Prie šios sistemos, tikėtina, bus prisijungę ne visi pardavėjai. Jei prekės bus perkamos iš pardavėjo, neprisijungusio prie IOSS ir PVM nebus sumokėtas pirkimo metu, tokiu atveju nuo liepos 1 dienos importo PVM bus mokamas Lietuvoje kartu su kitais mokesčiais – muitu, atlygiu už muitinės tarpininkų paslaugas ir pan.

Muitinės inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: