Treniruotės kaimo vaikams

0
70

Labdaros ir paramos fondo „Sporto viltys“ projekte dalyvaujantys vaikai šiemet lanko rankinio ir tinklinio treniruotes

Rūta Averkienė

2019 m. rudenį Varėnos rajone pradėtas vykdyti mokiniams ir jaunimui iš kaimiškųjų vietovių skirtas sporto projektas sėkmingai tęsiamas ir šiais mokslo metais. Nors treniruotės kurį laiką dėl karantino nevyko, bet kai tik buvo leista sportuoti lauke, jos vėl tęsiamos. Į savaitę po du kartus mokiniai iš Merkinės ir Senosios Varėnos nemokamai atvežami į rankinio ir tinklinio treniruotes Varėnoje, kur turi puikias galimybes siekti asmeninių sportinių rezultatų.

Šią socialinę kaimo vaikams tikrai reikalingą iniciatyvą sugalvojo ir laimėjęs dalinį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Sporto rėmimo fondo finansavimą, projektą „Suteik galimybę sportuoti“ įgyvendina  labdaros ir paramos fondas „Sporto viltys“. Projekto tikslas – Varėnos rajono kaimiškųjų vietovių vaikams suteikti pilnavertiškas galimybes sportuoti Varėnos sporto centro vykdomuose sporto šakų užsiėmimuose, kur yra sukurta kokybiškas paslaugas teikianti sporto bazė. Praktiškai ir fondas prieš keturis metus buvo įkurtas tam, kad įgyvendinant įvairius projektus bei socialines akcijas, būtų galimybė padėti Varėnos krašto sportuojančiai bendruomenei, ypatingai vaikams ir jaunimui. Daugumoje Varėnos rajono  kaimiškųjų vietovių nėra tinkamų sąlygų sportuoti bei nevyksta edukaciniai užsiėmimai. Nors norinčių sportuoti tikrai yra, deja, ne visi šių bendruomenių nariai, ypatingai vaikai, dėl finansinių sunkumų gali lankyti treniruotes ir įvairius užsiėmimus kitur.

Fondo „Sporto viltys“ vadovas Rolandas Markinas, kalbėdamas apie antrus metus vykstantį projektą, pažymi: „Mūsų fondo įgyvendinamas projektas tikrai prasmingas, nes turi galimybę prisidėti prie jaunimo sveiko gyvenimo būdo  propagavimo bei projekto dalyvių, lankančių masinio sporto renginių veiklas, didesnio sportinio pasirengimo. Nors įprastoms projekto veikloms šiek tiek sutrukdė karantinas, tačiau atsigriebiam dabar. Karantino laikotarpiu negalėjome vežti daugiau vaikų, veždavome po žymiai mažiau nei galėtume. Dabar, atsilaisvinus karantino sąlygas, vėl pilnu pajėgumu vešime visus norinčius. Fondo siūloma paslauga tampa vis naudingesnė, nes poreikis atvežti mokinius ir jaunimą iš kaimiškų vietovių į Varėną vis didėja, o norinčių sportuoti vaikų yra tikrai daug. Per dvejus metus šio projekto pagalba lankyti sporto užsiėmimus Varėnoje sudarysime sąlygas maždaug šimtui penkiasdešimt mokinių iš kaimiškųjų vietovių. Viliamės, kad sportavimas taps jų gyvenimo būdu, o kai kurie taps ir profesionaliais sportininkais“.

Pakalbinti treniruotes lankantys mokiniai džiūgauja, kad vėl turi galimybę sportuoti Varėnoje. Jie sakė, kad treniruotes lanko su dideliu noru. „Labai gaila, kad karantino metu negalėjom sportuoti. Treniruočių buvom jau labai išsiilgę. Patinka, kad sporto užsiėmimus mums veda motyvuoti treneriai. Kiekvieno važiavimo į Varėną laukiame tikrai nekantriai“.

Šio projekto dalyvių treneriai patenkinti mokinių noru aktyviai sportuoti. Pasak jų, lankydami sporto užsiėmimus, vaikai tikrai pasieks geresnių asmeninių sportinių rezultatų. Projektas „Suteik galimybę sportuoti“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: