Vėl pakvietė Rugsėjis

0
12

Trečiadienis sužydo kardeliais – į mokyklas po vasaros atostogų vėl sugrįžo mokiniai: šventės vyko dalimis didesnėse mokyklose skaidant mokinius, idant būtų išvengta galimo koronoviruso plitimo, bet džiugu, kad po ilgus mėnesius trukusio karantino ir nuotolinio mokymosi vaikai vėl sėda į mokyklinius suolus ir vėl mokosi, kaip įprasta

Rita Reivytė

Varėnos „Ryto“ progimnazijoje į mokyklą pirmiausia rinkosi pradinių klasių mokiniai. Pasak direktoriaus Rimo Vasiliausko, šiemet čia mokysis 722 mokiniai, iš jų 370 pradinukų, kiti – vyresniųjų klasių mokiniai. Vaikus iš aplinkinių kaimų, kuriuose nėra mokyklų, vežios penki mokykliniai autobusai, šiemet gautas dar vienas.

Vaikus sveikino rajono meras Algis Kašėta. Jis pradinukams sakė, kad pats yra baigęs šią mokyklą, todėl jaučia tam tikrus sentimentus. „Ar norėčiau grįžti atgal į mokyklą? – retoriškai klausė savęs meras, o prisipažinimas buvo netikėtas: – Ne, nenorėčiau…“ ir linkėjo vaikams sėkmės. Varėnos Šv.Arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas kun. Ernestas Maslianikas kalbėjo, jog sėkmės raktas yra kantrybė ir linkėjo vaikams jį surasti. Po sveikinimų ir linkėjimų, progimnazijos auklėtinių gražaus koncerto, vedini mokytojų pirmokėliai pirmą kartą peržengė mokyklos slenkstį. Jų šiemet – keturios klasės, iš viso 80 vaikų; antrokų – 89, daugiausia trečiokų – net penkios klasės, 115 mokinių; ketvirtokų – 88; penktokų – 95; šeštokų – 89; septintokų 87; aštuntokų – 82.

Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijoje šiemet mokysis 386 gimnazistai; Merkinės Vinco Krėvės gimnazijoje – 208; Valkininkų gimnazijoje – 145, tačiau septintoje klasėje – vos keturi mokiniai; Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio pagrindinėje mokykloje – 109; Žilinų pagrindinėje – 45; Matuizų pagrindinėje – 87, o dešimtoje klasėje – tik penki mokiniai. Nuo šių mokslo metų uždaryta Panočių pagrindinė mokykla.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: