Prezidento patarėjų vizitas Varėnos pasienio rinktinės Kapčiamiesčio užkardoje

0
3

Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Darius Kuliešius ir patarėja užsienio politikos klausimais Skirmantė Straigienė ketvirtadienį lankėsi Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės Kapčiamiesčio užkardoje.

Šiame VSAT Varėnos pasienio rinktinės padalinyje patarėjai susitiko su Varėnos pasienio rinktinės vadu Virgilijumi Raugale ir Kapčiamiesčio užkardos vadu Ramūnu Kulakausku. Svečiams Varėnos pasienio rinktinės vadas Virgilijus Raugalė pateikė naujausias žinias apie padėtį Varėnos pasienio rinktinės saugomame ruože su Baltarusija, pristatė neteisėtos migracijos, pažeidimų tendencijas. Taip pat supažindino su vaizdo stebėjimo sistemomis, kurių pagalba šiuo metu stebima  27 %  Varėnos pasienio rinktinės  saugomos  išorės valstybės sienos – 102,05 kilometrai  ir šiuo metu vykdomų naujų sistemų diegimu  – 111, 78 kilometrai, jos privalumais. Papasakojo apie bendrą darbą su Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX ir Estijos policijos į Lietuvą atsiųstomis pajėgomis.

Kapčiamiesčio užkardoje su laikinai palapinėse ir mobiliuose nameliuose apgyvendintų neteisėtų migrantų padėtimi, apgyvendinimo sąlygomis, šios užkardos veikla, kurios saugomo ruožo 51,19 kilometrai, supažindino užkardos vadas Ramūnas Kulakauskas.

Vėliau delegacija lankėsi užkardos saugomame ruože pasienyje su Baltarusija ir  trijų šalių, Lietuvos , Lenkijos ir Baltarusijos sandūroje, kur Lenkija pradėjo statyti spygliuotos tvoros užtvarą.

Šiemet Varėnos pasienio rinktinės pareigūnų Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje iš viso sulaikyti 2954 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra 57 kartus didesnis, nei buvo per visus 2020 metus. Tarp sulaikytųjų daugiausia yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 1836. Taip pat sulaikyti 204 Kongo,  134 Kamerūno, 92 Sirijos, 79 Gvinėjos, 69 Irano,  63 Baltarusijos, 77 Rusijos bei kitų šalių piliečiai.

Šiuo metu Varėnos pasienio rinktinės 7-ose užkardose laikinai skirtose patalpose įkurdinta apie 545 migrantų

Laura Jurgelevičiūtė VSAT Varėnos pasienio rinktinės viešųjų ryšių specialistė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: