Meras renkasi autoritarinį valdymą

0
43

Šį antradienį pagal rajono tarybos planą turėjo vykti rajono tarybos posėdis neįvyko. Kodėl – liko paslaptimi, nes meras apie tai nesiteikė informuoti tarybos narių

Rita Reivytė

Praėjusią savaitę dalis rajono tarybos narių, nesulaukę artėjančio tarybos posėdžio darbinės medžiagos – darbotvarkės ir sprendimų projektų bei kvietimo į komitetų posėdžius, ėmė aiškintis, kas čia vyksta. Tarybos narys Povilas Saulevičius opozicijos vardu kreipėsi į rajono tarybą ir merą, nurodydamas, kad 2021 m. birželio mėnesį patvirtintame II pusmečio Tarybos ir komitetų darbo plane yra numatyta, kad spalio 26 d. turi vykti eilinis tarybos posėdis ir prašė paaiškinti, kodėl jis neįvyks ir kas priėmė tokį sprendimą bei pakeitė tarybos posėdžių ir komitetų darbo planą.

Bet meras į P.Saulevičiaus raštą nesureagavo ir opozicija negavo jokio atsakymo. Algis Kašėta atsitvėrė tyla, dar kartą ignoruodamas dalį žmonių rinktų tarybos narių ir parodydamas, kad gali sprendimus priimti vienasmeniškai.

O gal meras tiesiog bijo ar nežino, kaip pasielgti? Nes praėjusiame tarybos posėdyje Algis Miškinis, tarybos Kontrolės komiteto pirmininkas, įvertindamas savivaldybės kontrolieriaus Gintauto Šakalio atskleistus faktus apie netinkamai parengtus savivaldybės projektus, kuriuos įgyvendinant išaugo finansavimas ir savivaldybės administracijai buvo pritaikytos sankcijos bei rajono biudžetas patyrė nuostolių, atskleidė, kad tų problemų atsiradimui įtakos turėjo 2015 metais administracijos struktūroje atsiradęs finansų ir investicijų skyrius. Sujungus šiuos skyrius, faktiškai neliko pirminės lėšų planavimo ir išlaidų kontrolės. Viename skyriuje sutelkta projektų planavimas, jų projektavimas, įgyvendinimas ir lėšų numatymas ir skyrimas. Todėl A.Miškinis pasiūlė tarybai ir merui artimiausiame posėdyje priimti sprendimą dėl administracijos struktūros reorganizacijos panaikinant šį skyrių ir įsteigiant atskirus finansų ir investicijų skyrius.

Tada meras Algis Kašėta teigė, kad tikrai rimtai svarstys skyrių reorganizavimo klausimą ir siūlymą dėl skyrių atskyrimo.

Bet… pritrūko laiko ar „tempia gumą“, nes skyrius reorganizuoti nenaudinga? Tokią mintį savo FB paskyroje išsakė P.Saulevičius: „Bet argi norės meras pjauti ranką, iš kurios sočiai valgoma? Tikrai ne! Todėl, matyt, ir posėdžiai neorganizuojami.“. Ši situacija – dar vienas pavyzdys, kaip pamažu Varėnos savivaldybėje įsigali autoritarinis mero valdymas, kai meras vienasmeniškai priima sprendimus, kuriuos turėtų priimti tik taryba.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: