7 dvasinio tobulėjimo knygos, kurios atvers kelią į geresnį gyvenimą

0
212

Rudeniui įsivažiavus ir žvarbėjant orams, darosi vis sunkiau keltis rytais iš lovos, sportuoti ar išlaikyti pakilią nuotaiką, o mintys nejučia visur ima ieškoti prasmės. Siekiant pašalinti apnikusią apatiją ir neigiamus jausmus, rekomenduojama atsigręžti į savo vidų ir užsiimti ne tik savo išorinio gyvenimo tobulinimu, bet ir vidinio pasaulio saviugda. Vienas geriausių būdų atrasti žiemos miegui besiruošiančią motyvaciją – praturtinti savo sielą bei subalansuoti emocijas, pasitelkus knygas. Seniausias interneto knygynas Lietuvoje Patogupirkti.lt dalinasi septyniomis dvasinių lyderių, mokslininkų, saviugdos dėstytojų knygomis, kurias patartina perskaityti visiems trokštantiems gilesnio savęs pažinimo, ieškantiems įkvėpimo ar norintiems nuraminti vidinį chaosą.

Sadhguru „Vidinė inžinerija. Jogo džiaugsmingo gyvenimo vadovas“

Tai išsamus savitransformacijos vadovas, kuriame joga pasitelkiama kaip priemonė gerai savijautai ir vidiniam džiaugsmui pažadinti. „Gerovės siekimo technologija“ – taip savo knygoje aprašytą vidinį virsmą vadina šios knygos autorius, jogas, filantropas bei vizionierius Sadhguru.

Šios knygos tikslas paprastas, kurio siekia kiekvienas – paversti džiaugsmą nuolatiniu gyvenimo palydovu. Sadhguru tiki, jog vienintelis sprendimas dorotis su žmoniją ištinkančiomis negerovėmis, tai keisti save.  Autorius dalijasi savo paties prabudimo istorija, jį apėmusia nušvitimo akimirka, po kurios gyventi tapo paprasta ir gera.

Šiemet Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos išleistoje knygoje aprašomi klasikiniai jogos mokslo instrumentai, kurie padeda žmonėms keisti gyvenimą ir pažadinti savo vidines žinias. Sadhguru pateikia praktiškus patarimus, kaip praleisti dieną, nejaučiant streso, atrasti vidinę ramybę ir pajusti išsilaisvinimą, atsigręžus į savo vidų.

Miranda Gray „Raudonasis mėnulis“

Knyga, kurią savo knygų lentynoje reikėtų turėti kiekvienai moteriai. „Raudonasis mėnulis“ padės suprasti moters menstruacijų ciklą ir jo sąryšį su mėnulio fazėmis bei pamokys, kaip panaudoti kūrybines, seksualines ir dvasines energijas.

Rašytoja ir dvasinės terapijos mokytoja Miranda Gray atskleidžia, jog kiekvieną savaitę moteris gyvena pagal vis kitas energijas ir moko jomis pasinaudoti. Knygoje aprašoma nemažai praktinių užduočių ir meditacijų, moterys mokomos stebėti save ir sugebėti atpažinti, kada reikia pabūti su savimi ir nereikalauti iš savęs per daug, kada yra laikas emociškai išsikrauti ir dėl to nesmerkti savęs, o kada galima ir netgi būtina save nukreipti į kūrybą, norint netapti destruktyvia.

Dalai Lama, Douglas Abrams, Desmond Tutu „Džiaugsmo knyga“

„Džiaugsmo knyga“ – tai dviejų dvasinių vadovų, iškilių gyvenimo lyderių susitikimo vaisius, kuriame panyrama į apmąstymus apie meilę ir viltį, kančią, tikėjimo ir meditacijos svarbą. Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama savo tremties šalyje Indijoje susitinka su arkivyskupu Desmondu Tutu, ten susipina dvi religijos, o seni draugai per septynias arkivyskupo viešėjimo dienas aptaria pasauliui aktualias ir nepatogias temas.

Tai šmaikštus, intelektualus ir daug apmąstymų sukeliantis pokalbis, kuriuose du išminčiai ieško atsakymo, kas yra tikroji džiaugsmo prigimtis ir kas trukdo jį pasiekti. Tai meilės, gyvenimiškos filosofijos ir atjautos kupinas leidinys, kuris suteiks įkvėpimo keistis, matyti bei mąstyti plačiau.

Carey Davidson „Penki archetipai. Atraskite tikrąją prigimtį ir pakeiskite savo gyvenimą bei santykius su kitais žmonėmis“

Šioje knygoje skaitytojas išmoks, jog, žinodamas su kiekvienu archetipu susijusius asmenybės bruožus galima pradėti prognozuoti ne tik savo, bet ir draugų, artimųjų ar kolegų elgesį. Pasak Ajurvedos mitybos specialistės, reiki meistrės ir konsultantės Carey Davidson, kuri remiasi tradicine Rytų filosofijos ir medicinos išmintimi, mūsų organizmą valdo penki elementai – Medis, Ugnis, Žemė, Metalas ir Vanduo. Šie elementai gali paaiškinti žmogaus emocijas, sveikatą, fiziologines funkcijas bei ryšį su aplinka.

Autorė pateikia savarankiškai saviugdai skirtą sistemą, kuri padės labiau pažinti save ir įveikti svajones trukdančius pasiekti barjerus. Knygoje pateikti metodai išmokys, kaip geriau kontroliuoti savo elgesį, kad šis netrukdytų siekti tikslų, kaip valdyti savimonę, užklupus stresinėms situacijoms, ir suteiks žinių, kaip santykius su artimaisiais paversti labiau džiuginančiais. Išmokyti pasiekti harmoniją su savimi bei pasauliu  šiame atrakcionų kalnelius primenančiame gyvenime – toks pagrindinis šios knygos tikslas.

Ajahn Brahm „Atverk savo širdies duris“

Fizikas ir budizmo vienuolis Ajahn Brahm pasiruošęs padėti tiems, ką kamuoja stresas, nežinia dėl ateities, dingęs gyvenimo džiaugsmas ir kiti nemalonūs pojūčiai. Savo knygoje „Atverk savo širdies duris“ jis pristato daugiau nei keturiasdešimt jaukių pasakojimų, kurie privers sustoti, padės pažvelgti į savo gyvenimą kitomis akimis ir išsivaduoti nuo slegiančių minčių.

Humoro kupini ir pamokantys tekstai – tai budizmo istorijų rinkinys apie laimę, kuris ir yra Ajahn Brahm mokymo pagrindas. Užgriuvus nemalonumams, pasaulis dažnai ima atrodyti tamsus, o virš galvos susikaupęs negandų debesis, rodos, niekada nepasitrauks. Autorius moko atrasti sielos ramybę tokiomis akimirkomis, susiorientuoti gyvenime, kai būna gera ir kai būna sunku. Knyga yra paprastai parašyta ir lengvai skaitoma, tad tiks ir ryto įkvėpimui ir skaitiniui prieš miegą.

Eckhart Tolle „Šios akimirkos jėga. Dvasios nušvitimo vadovas“

Būti čia ir dabar – lengva pasakyti, sunku padaryti. Atrodytų, tokia elementari tiesa, kurią tikrai yra girdėjęs kiekvienas. Vis dėl to, praktikoje šią tiesą įgyvendinti yra gerokai sunkiau – juk mintys nuolat sukasi apie ateities planus arba skendi prisiminimuose apie tai, kokie geri laikai buvo anksčiau. Būtent to atsidavimo dabarties akimirkai ir moko dvasinis mokytojas Eckhart Tolle savo knygoje „Šios akimirkos jėga. Dvasios nušvitimo vadovas“.

Būdamas dvidešimt devynerių, autorius patyrė dvasinę transformaciją, kuri visiškai pakeitė jo asmenybę ir apvertė aukštyn kojomis jo gyvenimo būdą. Lengvai skaitomoje knygoje E. Tolle dalinasi savo patirtimi, čia surašyti autoriaus pokalbiai su jo seminarų dalyviais, kuriems jis neperša savo gyvenimo tiesos kaip „vienintelės ir tinkančios kiekvienam“. Tai tik jo siūlomas gyvenimo kelias – be kančios, streso, žalingų įpročių „palengvinimo“, o yra paremtas laime, mėgavimusi dabartine akimirka, jaučiant savo vidinį kūną – būtent tai autorius ir vadina nušvitimu.

Joe Dispenza „Jūs esate placebas“

Garsus amerikiečių neuromokslininkas, dėstytojas ir knygų apie neuropsichologiją autorius Joe Dispenza savo knygoje „Jūs esate placebas“ dalijasi atradimais ir įžvalgomis, kaip vien mintimis galima pertvarkyti savo smegenų struktūrą ir pasiekti puikių savijautos pokyčių. Patyręs sunkią avariją ir sužinojęs, jog yra galimybė, kad niekada negalės vaikščioti, J. Dispenza atsisakė tradicinės medicinos siūlomų gydymų ir nusprendė padėti pats sau, pasitelkęs minčių galią. Kai po 9 mėnesių pradėjo vėl vaikščioti, mokslininkas nusprendė plačiau patyrinėti sąmonės ir pasąmonės galimybes. Knygos autorius nagrinėja placebo efekto poveikį kūnui ir smegenims bei dalinasi pavyzdžiais, kaip pasitelkę minčių jėgas, žmonės išsigydo širdies ligas, depresiją ar net išsivaduoja nuo Parkinsono ligos. Tekstas iliustruotas smegenų skenogramomis, jame apjungtos neurologijos, psichologijos, biologijos ir kitų mokslų žinios. J. Dispenza drąsiai teigia, jog placebas – tai ne mistinis, o mokslu pagrįstas reiškinys, galintis teigiamai paveikti žmogaus gyvenimo kokybę.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: