Jau galima įsigyti verslo liudijimus 2022 metams

0
12

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad individualią veiklą vykdantys gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2022 m. Patogiai ir greitai tai galima padaryti e. būdu, prisijungus prieMano VMI > Paslaugos > Verslo liudijimai. Šiais metais verslo liudijimus jau įsigijo apie 4 tūkst. Alytaus apskrities gyventojų, kurie į apskrities savivaldybių biudžetus sumokėjo 252 tūkst. eurų.

„Alytaus apskrityje šiemet populiariausi prekybos tik ne maisto produktais, specialiųjų statybos darbų bei kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų verslo liudijimai“, – teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pažymėdama, kad vis daugiau gyventojų prašymus išduoti verslo liudijimus pateikia per sistemą Mano VMI, kurios paprastinimui mokesčių administratorius skiria didelį dėmesį.

Alytuje šiemet verslo liudijimus jau išsiėmė 1,6 tūkst. gyventojų, Druskininkuose – 811, Alytaus r. – 573, Varėnos r. – 482, Lazdijų r. – 476.

Teikiant prašymą verslo liudijimui įsigyti sistema pati pasiūlo gyventojui priklausančią didžiausią lengvatą ir neprašo papildomų dokumentų, kai tai nėra privaloma. Atsisakius neaktualių prašymo laukelių, kai kuriems klientams užteks suvesti tik veiklos duomenis ir laikotarpį. Suformavus prašymą gyventojas taip pat galės susipažinti ir su preliminariomis verslo liudijimo bei „Sodros“ mokesčių sumomis. Visą instrukciją, kaip pateikti prašymą rasite čia.

Nauji naudotojai prie Mano VMI gali prisijungti keliais būdais: per e. bankininkystę, VĮ Registrų centrą, Elektroninius valdžios vartus, elektroniniu parašu arba VMI suteiktais prisijungimo duomenimis. Gyventojai, kurie nėra VMI e. paslaugų naudotojai, verslo liudijimą įsigyti gali telefonu 8 5 2129 777 (paspaudę 3).

Kiekvienais metais fiksuotus pajamų mokesčio dydžius ir lengvatas nustato savivaldybių tarybos atskirai kiekvienai veiklos rūšiai, juos galima rasti VMI internetinėje svetainėje. Savarankiškai apsiskaičiuoti mokėtiną gyventojų pajamų mokesčio sumą galima naudojantis  verslo liudijimų skaičiuokle.

VMI primena ir apie galimybę vykdantiems savarankišką veiklą supaprasti savo apskaitą, t. y. pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą pildyti VMI sukurtu virtualiu buhalteriu i.APS. Nemokama programa leis išrašyti sąskaitas faktūras (įskaitant ir išankstines), automatiškai apskaičiuoti ir duomenis sukelti į metines pajamų deklaracijas. Daugiau informacijos apie individualią veiklą rasite VMI internetinėje svetainėje > Pradedu individualią veiklą. Konsultacijos mokesčių klausimais teikiamos numeriu 1882 (+370 5 260 5060). Apsilankymui VMI aptarnavimo padaliniuose būtina išankstinė registracija.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: