Cigaretes oru skraidinę kontrabandininkai neteko ir drono, ir krovinio

0
112

Šalčininkų rajone pasieniečiai perėmė iš Baltarusijos įskridusį droną, prie kurio buvo pritvirtintas kontrabandinių cigarečių krovinys. Bepilotį skraidymo aparatą VSAT pareigūnai priverstinai nutupdė panaudoję specialią įrangą.

Pirmadienį vakare VSAT Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų pasienio užkardos pareigūnai ties Šalčininkų rajono Prūdelių kaimu užfiksavo objektą, nedideliame aukštyje įskridusį į Lietuvos teritoriją.

Į nurodytą vietą nedelsiant buvo nusiųsti arčiausiai buvę VSAT patruliai.

Nešiojamą bepiločių orlaivių užkardymo sistemą panaudoję VSAT pareigūnai sėkmingai perėmė skraidyklės valdymą ir priverstinai ją nutupdė už maždaug už dviejų kilometrų nuo sienos su Baltarusija. Paaiškėjo, kad prie savadarbio drono buvo pritvirtintas ryšulys, kuriame buvo 758 pakeliai cigarečių „Minsk Capital“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Įvykį tiriantys pasieniečiai dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėjo administracinę teiseną. Droną valdęs asmuo nerastas. Bepilotis orlaivis ir cigaretės saugomi Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų užkardoje.

Tai pirmas kartas šiemet, kuomet Varėnos pasienio rinktinės atsakomybės ruože kontrabandinių rūkalų gabenimui panaudota bepilotė skraidyklė. Praėjusiais metais šio VSAT padalinio pareigūnai nutupdė 12 kontrabandininkų dronų – devyni tokie aparatai perimti Lietuvos teritorijoje, o dar trys nepilotuojami orlaiviai, kuomet juos paveikė pasieniečių panaudota užkardymo įranga, nukrito Baltarusijoje.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: