Druskininkų pasieniečiai iš Nemuno ištraukė baltarusiškų cigarečių krovinį

0
54

Baltarusių kontrabandininkai Nemune neteko eilinio cigarečių krovinio. Į Lietuvą plukdytus rūkalus ir prie jų pritvirtintą GPS prietaisą iš upės ištraukė operatyviai reagavę Druskininkų užkardos pasieniečiai.

Nemuno srovės nešamą ir į Lietuvą įplaukusį įtartiną stačiakampį objektą pirmoji pastebėjo antradienį žvalgomąjį skrydį vykdžiusi VSAT Aviacijos valdybos sraigtasparnio įgula. Apie tai orlaivyje buvę pareigūnai tuoj pat pranešė kolegoms iš Druskininkų užkardos.

Šio VSAT padalinio pareigūnai ties Švendubrės kaimu į vandenį nuleido motorinę valtį ir krovinį iš upės išgriebė.

Paaiškėjo, kad į Lietuvą bandyta atplukdyti 2 tūkst. pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis. Gamykliniai rūkalų blokai buvo sandariai apvynioti polietileno plėvele, ant krovinio pritvirtintas jo lokacijai sekti naudojamas GPS siųstuvas.

Radinys laikinai saugomas Druskininkų užkardoje, kurios pasieniečiams teko nekart užkardyti analogiškus kontrabandininkų mėginimus pasipelnyti. Pačioje praėjusių metų pabaigoje, per ilgąjį Kalėdų savaitgalį, VSAT pareigūnai Nemune „sužvejojo“ net devynis savadarbius plaustus. Juos kontrabandininkai suformavo iš cigarečių dėžių, apdrabstė sušalusiu sniegu, ledu bei purvais ir paleido plaukti pasroviui. Nemuno aukštupyje prieš jam įtekant į Lietuvos teritoriją, 17 kilometrų eina siena su Baltarusija.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: