Kaip profanuojamas mokslas ir kvailinami žmonės

0
99

Prof. Jonas GRIGAS

Nors tvyro Putino pradėto karo įtampa, pakalbėkime apie kitą aktualiją – ryšius su visuomene (RsV) – informacijos valdymą ir platinimą, siekiant paveikti visuomenę. Besivystant mokslui apie visuomenės protų kontrolę, RsV firmos sukūrė taisykles: oponentų dehumanizavimas, kabinėjant gėdingas etiketes ir apibūdinant juos negerais žodžiais; kalbėti tik apie puikias perspektyvas, panaudojant emociškai pozityvius žodžius; kai reikia kažką nuslėpti, reikia švaistytis pseudomoksliška lotyniška terminologija; kuriant teigiamą įvaizdį, būtina užsitikrinti įžymybių, Bažnyčios, sportininkų ir žmonių iš gatvės paramą; vengti moralinių aspektų; žodį „moralė“ pakeisti žodžiu „etika“; vengti samprotavimų apie etiką. Tai dezinformacijos industrijos triukai. Jie matomi žiūrint komercinės TV laidas, kurias profesionaliai veda aukščiausios klasės sukčiai. RsV „specialistai“ Lietuvoje net didžiuojasi savo profesija.

Mokslas RsV tarnyboje

RsV firmos naudojasi žymių mokslininkų vardais. Neretai patys laikraščių ir TV laidų redaktoriai apsimeta, kad jiems nežinoma, kad jų laida – tai RsV akcija. Mokslas ir mokslininkai kompromituojami ir keliamas žmonių nepasitikėjimas mokslu. Nesuprantu, kodėl mokslininkai tyli.

Pateiksiu keletą mokslo kompromitavimo pavyzdžių. 1922 m. „General Motors“ atrado, kad pridėjus švino į benziną, galima iš degalų išspausti daugiau galios. Kai kilo įtarimų dėl kenksmingumo sveikatai, korporacija gerai užmokėjo JAV „Rūdos gavybos biurui“, kad tie paskelbtų melagingą tyrimų ataskaitą, jog švinas visiškai nekenksmingas. Niujorko Sloan Kateringo Onkologijos Centro įkūrėjas Čarlzas Kateringis buvo vienas iš „General Motors“ direktorių. Šis Onkologijos centras skelbė mokslinius straipsnius, tvirtinančius, jog švinas – tai natūrali, žmogaus organizme sutinkama medžiaga, kad žmogaus organizmas jį pašalina. Daugybę metų Onkologijos centras kliudė objektyviems tyrimams. Šitos mafijos dėka sekančius 60 metų žmonės kvėpavo švinu ir sirgo plaučių vėžiu. Onkologijos centras, kurio pareiga – gydyti žmones, juos žudė. Milijonai žmonių mirė dėl šitos aferos. Viską nurašė į pažangos nuostolius. Niekas neatlieka tyrimų, kurie kertasi su materialine nauda. Žmonių sveikata netapo pagrindu verslo finansuojamiems moksliniams tyrimams. Į atmosferą buvo išmesta ir žmonių plaučių sugerta 30 milijonų tonų švino.

XX amžiaus pradžioje buvo panaši istorija su visuotiniu rentgeno naudojimu be jokios apsaugos nuo apšvitinimo. Dešimtmečius firmų, kurios užkariavo rentgeno aparatų rinką, ligonių ir personalo sveikata nedomino. Svarbiausia buvo pelnas. Nieks nežino, kiek milijonų medicinos darbuotojų, rentgenotechnikų, rentgenologų, chirurgų mirė nuo rentgeno spindulių. Tiktai tada, kai medikai pradėjo virsti iš kojų it musės, pradėjo įvedinėti saugumo taisykles. O žmonių pražuvo gerokai daugiau, nei buvo išgelbėta tais aparatais. Ir manote, kad kas nors tai tyrė? Visa tai buvo užgniaužta. Viskas, kas dirba pasipelnymo labui, – važiuoja, o kas pasipelnymui trukdo – pašalinama. Panaši istorija kartojosi su asbestu ir šiferiu, pesticidais, DDT milteliais, kurie pražudė daugybę žmonių, su genetiškai modifikuotais organizmais. Ar kas nors tyrė ilgalaikes šių „išradimų“ pasekmės? Ne.

Šiuo metu mokslininkai labai sunerimę dėl spartaus nejonizuojančios elektromagnetinės taršos didėjimo, kurį labiausiai kelia mobilieji ryšiai, ypač dabar diegiamas 5G ryšys. Ši technologija pripažinta pavojingiausia kada nors išrasta technologija (Pozicija.org 2021-10-21). Nejonizuojanti mobiliųjų ryšių spinduliuotė sukelia daugelį ligų – pažeidžia jūsų kraujo ir smegenų barjerą, kuris neleidžia bakterijoms, virusams ir toksinėms cheminėms medžiagoms patekti į jūsų smegenų audinį, kuris neleidžia jums patirti insulto. Ji sukelia atminties praradimą, sunkumą susikaupti, nerimą, depresiją, miego sutrikimus, lėtina medžiagų apykaitą – jūsų gebėjimą virškinti cukrų, riebalus ir baltymus ir sukelia nutukimą. Ji sukelia diabetą, širdies ligas ir vėžį (Pozicija.org 2022-02-19); www.esmogas.lt). Tačiau telekomunikacijų bendrovės, gaudamos milijardinius pelnus pasaulyje, tai neigia. Ir Lietuvoje jos papirkinėja žiniasklaidos priemones ir žurnalistus, net kai kuriuos toje srityje neišmanančius mokslininkus, kad paneigtų mokslinių tyrimų rezultatus. O tie rezultatai paskelbti maždaug 30 000 mokslinių straipsnių. Man gėda dėl tokių mokslininkų. Jie profanuoja mokslą.

Šiukšlinis mokslas

Peteris Huberis parašė knygą „Galilėjaus kerštas“ (Galileo’s Revenge, 1993), kurioje mokslu vadino tik tą mokslą, kuris stumia į priekį technologijas, o visa kita, anot jo – tai šiukšlinis mokslas. Tačiau tikras mokslas kuria žinias, ieško tiesos, o ne pinigų. Tikri mokslininkai suformuluoja hipotezę, daro prielaidas, renka duomenis, atlieka eksperimentus, patvirtina arba atmeta hipotezę. Ne nauda ir pelnas yra fundamentalaus mokslinio tyrimo atskaitos taškas.

Tačiau pasaulis pasikeitė. Dabar mokslas dirba kitaip: iškeliama hipotezė, kaip galima susižerti daugiau pinigų; apskaičiuojama, kiek reikėtų investuoti, kad verslas įsisuktų; jeigu pelnas nusimato nemažas, verslas įsukamas, neatsižvelgiant į moralę, žmonių sveikatą ir etiką. Šiandien daug mokslinių tyrimų, ypač taikomieji – tai pinigai ir pelnas. Nepriklausomai nuo žalos, kurią gali padaryti žmonėms. Tokią situaciją sukūrė šiuolaikinė visuomenė, kurioje viskas sukasi apie pelnus.

Bostono universiteto mokslininkas Deividas Ozonofas pareiškė, kad mokslinės idėjos turi būti „patikimai remiamos ir kultivuojamos vardan augimo ir klestėjimo.“ Jis turi galvoje idėjas, kaip susižerti pinigus ir vadina jas mokslinnėmis. Kiek puikių idėjų pražuvo, nes jos nežadėjo pelno?

Huberio ir Ozonofo tipo mokslą plėtoja korporacijos ir jų RsV institutai. Jų tyrimai plėtojami su tikslu – „pelnas bet kokia kaina.“ Tai ypač būdinga farmacijos firmoms. Jeigu farmacijos firma pradeda tyrimus, kad įrodytų savo vaisto naudą, o gauna priešingą rezultatą, tyrimo finansavimą nutraukia, bet firma vis tiek stengiasi įbrukti vaistą žmonėms. O juk bet kuris vaistas – tai cheminė, svetima organizmui medžiaga – nuodai. Farmacijos firmas domina tik pelnas, ne žmogaus rytojus.

Tyrimai virto preke: jeigu jie nežada pelno, tai ir nevykdomi. Tikrasis mokslas buvo sunaikintas. Faktai tiesiog šokiruoja, su kokiu banditišku įkarščiu korporacinė RsV priešinasi moksliniams tyrimams, kurie nukreipti saugoti žmonių sveikatą ar aplinkos švarą. Apsišaukėliai pseudomokslininkai priklauso dilerių ir maklerių sluoksniams. Visi šiuolaikinės visuomenės gyvenimo aspektai iškeisti į pinigus – sveikata, švari gamta ir pati žmogaus garbė bei sąžinė.

Ekspertų nuomonių miražas

„Išspausdink arba žūk“ – toks šiuolaikinio mokslininko devizas. Jis reiškia, kad jeigu nori gauti pinigų moksliniams tyrimams, privalai išspausdinti straipsnių solidžiame moksliniame žurnale. „Solidūs“ pseudomoksliniai medicinos žurnalai yra ne kas kita, kaip stori reklaminiai prospektai parduodamiems preparatams ir instrumentams. Medicimos mokslas bene labiausiai susikompromitavo. Žurnalai tapo priklausomi nuo korporacijų, kurių reklamos užima daug žurnalų turinio. Ar mokės farmacijos kompanija žurnalui, kuris spausdina neigiamus straipsnius apie jos preparatus? Žinoma, kad ne.

Kita problema – interesų konfliktas. Formaliai reikalaujama, kad visi straipsnio autoriaus ryšiai su verslu būtų paskelbti. Tačiau praktikoje to niekas nedaro. 1997 metais buvo ištirti 142 medicininiai žurnalai ir nė viename iš jų niekas neatskleidė savo ryšių. 1998 metais „Naujosios Anglijos medicinos žurnalo“ atliktas tyrimas parodė, kad 96 proc. recenzuotų straipsnių autoriai turėjo finansinių ryšių su firmomis, kurių vaistus reklamavo. Manote, kas nors paskelbė, kad jis yra nupirktas rašeiva? Visi buvo „sąžiningi mokslininkai.“

Egzistuoja ir tiesioginiai papirkinėjimai. Farmacijos kompanija gali duoti moksliniam žurnalui 100 000 dolerių, kad jis išspausdintų palankų straipsnį. 1997 metais prestižinis „Naujosios Anglijos medicinos žurnalas“ pasekė tiktai vieną rašeivą ir sukčių – daktarą Sluckį, kuris per septynerius metus paskelbė 137 straipsnius. Paaiškėjo, kad 60 straipsnių buvo apgaulė, mokslinių rezultatų falsifikavimas, o likusieji irgi panašūs.

Ką skelbia tokie daktarai? Dažnai pranešimus apie išlaužtus iš piršto statistinius duomenis. Kartą paskelbtą falsifikaciją cituoja kiti autoriai ir melui išdygsta ilgos kojos. Melas ir apgaulė – tai dažna šiuolaikinių mokslinių tyrimų norma. Visa tai nuvedė į tai, kad didžioji dalis straipsnių moksliniuose žurnaluose – tai falsifikacijos. „Amerikos medicinos asociacijos žurnalas“, kuris turėtų ginti piliečių sveikatą, ištisus 50 metų reklamavo tabako gaminius ir propagavo naudingą jų poveikį žmonių sveikatai. Todėl nenuostabu, kad dabar dalis žmonių abejoja Covid-19 vakcinų ilgalaikėmis pasekmėmis, nepasitiki farmacijos bendrovėmis, susižeriančiomis milijardinius pelnus.

Ar mesti lauk savo televizorių?

Žiūrėdami, ką jums bruka žiniasklaida ir TV, užduokite sau klausimą – kas ir ką jums bruka. Jei išvaduosite savo protus nuo RsV psichinių atakų, sutaupysite daug sveikatos. O gal jūs naiviai manote, kad TV jums pateikia tai, kas realiai vyksta pasaulyje? Galbūt jūs manote, kad skurdas, pandemijos ir karai niekam neneša naudos? Gal galvojate, kad karas Irake vyko dėl Irako laisvės, o Ukrainoje vyksta dėl ukrainiečių laisvės?

Žiniasklaida stengiasi laikyti mus įtampoje ir baimėje. Ar susimąstėte, kas iš tikrųjų vyksta pasaulyje už tirštos dūmų uždangos, paleistos masinės dezinformacijos priemonių? Kas atsitiks, jeigu liausitės tikėti šia dezinformacija, brukama komercinių TV ir interneto portalų? Ar patirsite dėl to fizinę, finansinę, moralinę ir psichinę žalą? Atvirkščiai.

Ar būtina, kad jūsų šeima nuolat sugertų amoralias, nemokšiškas, kultūriškai degradavusias, bedvases komercinės TV programas? Kodėl jas žiūri normalūs žmonės? Kodėl jūs leidžiate, kad iš jūsų atiminėtų visas įgimtas žmogiškas vertybes? Argi visi tie pornografiniai „žvaigždžių“ šou jus taip smagina, kad atitraukia nuo jūsų pačių gyvenimo? Ar jūsų gyvenimas pagerėjo dėl to, kad peržiūrėjote kvailą TV laidą? Ar nors kartą jums nuo to pasidarė lengviau?

Žmogbeždžionių planeta

Sulig kiekvienais metais žmonės vis labiau kvailinami. Pakanka pasižiūrėti, kokius prezidentus mes renkame. Gramatinės klaidos tapo kone norma TV ir netgi reklamoje. Mokyklas baigia daug neraštingų. Balai, kuriuos reikia surinkti, kad išlaikytum egzaminą, kiekvienais metais vis mažinami, kad būtų nuslėptas akivaizdus faktas, jog absolventai kasmet darosi vis bukesni. Daug vaikų turi psichinių problemų. Dėmesio stoka Amerikoje laikoma psichiatrine liga. Nuo dėmesio sutrikimų „gydoma“ psichotropiniais preparatais. Dalis šių vaikų vėliau tampa narkomanais. Manote, mokslas vykdo šioje srityje kokius nors tyrimus? Ne. 1988 metais paskelbtas dokumentas, kad 3,7 proc. psichotropiniais preparatais „gydomų“ vaikų mėgino nusižudyti. Kiekvienais metais. Jūs skaitėte kur nors apie tai spaudoje? Ne. Nes tai reikštų gydytojų ir propagandistų savižudybę. Kodėl nekelia balso eiliniai gydytojai? Todėl, kad eilinio gydytojo pajamos priklauso nuo jų išrašomų preparatų. O spauda mafija vadina banditus, kurių aukų skaičius tik keletas žmonių.

Žiūrėdami TV, skaitydami interneto portalus jūs leidžiate visiems daryti įtaką jūsų pažiūrų formavimui. Tai kas reklamuojama žiniasklaidoje – nebūtinai yra tiesa, o daugeliu atvejų – visiškai atvirkščiai. Tai kodėl jūs taip lengvai patikite raktus nuo savo protų žmonėms, kurie turi daug pinigų ir savo propaganda dar labiau lobsta. Savo vidinį pasaulį reikia kruopščiai saugoti ir neleisti bet kam daryti jam poveikį vien dėl to, kad galite įsijungti TV ar paskaityti DELFI ar 15min.lt.

Gyvename tik vieną gyvenimą. Ar verta jį švaistyti, kad mūsų dvasines vertybes, moralę ir protus formuotų tie, kurie užvaldė masinės informacijos priemones. Egzistuoja daugybė kritinių problemų ir jeigu į jas įpainioti pinigai, tai jūs niekad negausite teisingo atsakymo. Atminkite – kai kažką regite per komercinę TV, skaitote DELFI, 15min.lt ar Respublika.lt – tai tas turinys dažniausiai dosniai apmokėtas. Šie portalai kitas nuomones nei redaktoriaus reiškiančių straipsnių nepriima. Brukama į smegenis viena ydinga ideologija. Tikroji informaciją slūgso kur kas giliau nei šioje „žiniasklaidoje.“ Tikras žinias, įvairias nuomones galite rasti tik portale Pozicija.org. Dėl tokio pinigų valdomos žiniasklaidos ir RsV elgesio žmonija atsidūrė ant moralinės bedugnės krašto. Masinės informacijos ir RsV priemonės tapo žmonijos žūties anesteziologais – jos paprasčiausiai duoda narkozę ir užmigdo žmonių budrumą. Žmonija miršta nuo savo pačios „civilizacijos“ produktų. Žmonės iš RsV, sukūrę mums tokį gyvenimėlį, vadinamą „civilizacija“, patys lobsta iš mūsų sveikatos ir mūsų apgaudinėjimo.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: