„Maisto bankas“ kviečia prisidėti prie paramos teikimo Ukrainos žmonėms

0
141
Maisto bankas ruošia paketus ukrainiečiams

Prieš daugiau nei savaitę Ukrainoje prasidėjo karas, nuo kurio į kaimynines šalis pabėgo daugiau kaip 2 mln. žmonių, iš jų beveik 5 tūkstančiai paprašė prieglobsčio Lietuvoje. Gyventojai, kurie dėl įvairių priežasčių liko Ukrainos viduje, susiduria su humanitarine krize – jiems ypač trūksta maisto ir geriamo vandens. „Maisto bankas“ kviečia fizinius ir juridinius asmenis prisidėti prie pagalbos teikimo nuo karo nukentėjusiems Ukrainos piliečiams – tai padaryti galima aukojant maisto produktus ir lėšas jungtiniam projektui „Mūsų širdys ir rankos – Ukrainai!“.

Padeda esantiems Lietuvoje ir Ukrainoje

Nuo vasario 24-osios, kai prasidėjo Rusijos agresija prieš taikią šalį, „Maisto bankas“ aprūpina maistu prieglobsčio Lietuvoje paprašiusius Ukrainos piliečius. Iki šiol buvo išdalinti 3124 paketai, sudaryti iš ilgo galiojimo maisto produktų, tarp jų saldumynų ir gėrimų. Ši, 20 metų Lietuvoje veikianti nevyriausybinė organizacija pritraukė daugiau nei 1200 naujų savanorių, su kurių pagalba paketai komplektuojami itin greitai ir dalijami Alytaus, Marijampolės bei Vilniaus ukrainiečių registracijos centruose. Jose visą parą budinčios savanorių komandos taip pat aprūpina atvykėlius šiltais gėrimais ir maistu.

Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ yra ir oficialus Lietuvos Respublikos partneris, koordinuojantis paramos maistu gabenimą į Ukrainą ir jos pasienius ten kovojantiems kariams, savanoriams ir išvykti negalintiems civiliams gyventojams. Ukrainos valstybinės institucijos „Maisto bankui“ suteikė patikimą informaciją apie sandėlius, į kuriuos turėtų būti pristatyta parama iš Lietuvos. Iš jų pristatyti paketai paskirstomi į tuos Ukrainos regionus, kur šiuo metu jaučiamas didžiausias maisto ir geriamo vandens stygius.

„Bendradarbiaudami su Lietuvos verslu iki šios dienos jau išsiuntėme dešimt didelių sunkvežimių su maisto produktais ir vandeniu, artimiausiu metu ketiname jų išsiųsti dar daugiau. Netrukus Ukrainą pasieks ir mūsų koordinuojami sunkvežimiai, kuriuose pašaras gyvūnams. Aktyviai bendradarbiaujame su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba bei muitine tam, kad užtikrintume, jog mūsų siunčiamo maisto ir pašaro dokumentai atitiktų visus jiems taikomus saugumo ir higienos reikalavimus. Tai leidžia išvengti mūsų krovinių sulaikymo pasienyje ir paspartinti jų pristatymą į Ukrainą“, – sako „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius.

Kviečia prisidėti fizinius ir juridinius asmenis

S.Gurevičius pabrėžia, kad „Maisto bankas“ ir toliau teiks paramą maistu Ukrainos žmonėms. Viena jos dalis bus skiriama Lietuvoje apsigyvenusiems pabėgėliams, kurių finansinė situacija yra itin sudėtinga, o kita – transportuojama į Ukrainos valstybinių institucijų nurodytus saugius sandėlius ir paskirstoma ten, kur jaučiamas didžiausia maisto produktų stoka. Norėdamas padėti nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams, kurių skaičius nuolat auga ir Lietuvoje, ir Ukrainoje – „Maisto bankas“ kviečia prie paramos teikimo maistu ir lėšomis prisidėti fizinius bei juridinius asmenis.

Pagalba maisto produktais

Prie paramos maisto produktais teikimo gali prisidėti kiekvienas fizinis asmuo, apsiperkantis internetinėje parduotuvėje „Barbora.lt“. Šiuo metu tai vienintelis būdas, skirti paramą maistu Ukrainos žmonėms, nes ji nepriimama nei ukrainiečių registracijos centruose, nei „Maisto banko“ padaliniuose. Toks sprendimas buvo priimtas siekiant optimizuoti maisto paketų paruošimo ir jų logistikos procesus.

„Bendradarbiaudami su „Barbora“ nuolatos pagal nustatytą poreikį atnaujiname reikalingiausių produktų sąrašą, kuriuo remiantis specialioje internetinės parduotuvės paskyroje yra sudedamos atitinkamos prekės. Jas įsigijus, „Barbora“ pirkinius pristato į „Maisto banko“ sandėlius, kuriuose iš jų formuojami paketai ukrainiečių šeimoms, o vėliau jie paskirstomi šalies viduje ir transportuojami į Ukrainą“, – pasakoja „Maisto banko“ vadovas.

S.Gurevičius akcentuoja, kad ukrainiečiams skiriamą humanitarinį paketą sudaro ilgo galiojimo produktai: konservuota sriuba (3 vnt.), marinuoti agurkai (1 vnt.), konservuoti kukurūzai (1 vnt.), konservuoti žirneliai (1 vnt.), pupelės pomidorų padaže (1 vnt.), mėsos konservai (3 vnt.), užpilami makaronai (geriausia indelyje, 3 vnt.), užpilama košė (3 vnt.), ultra aukštoje temperatūroje sterilizuotas (UAT) pienas (1 vnt.), sausi pusryčiai (1 vnt.), geriamas vanduo (2 vnt.), sausainių pakelis (2 vnt).

Visus šiuos produktus galima įsigyti ir paaukoti apsilankius specialioje internetinės parduotuvės paskyroje: https://bit.ly/Parama_ukrainieciams

Prie paramos teikimo maisto produktais bet kuriuo metu kviečiami prisidėti ir juridiniai asmenys. Visų verslo bendruomenės atstovų, galinčių paaukoti maisto produktų Ukrainos žmonėms, prašoma susisiekti su „Maisto banko“ komanda  telefonu 865342480.

Finansinė parama Visi fiziniai ir juridiniai asmenys prie humanitarinės pagalbos telkimo ukrainiečiams gali prisidėti ir finansiškai – aukodami jungtiniam nevyriausybinių organizacijų „Maisto banko“, „Lietuvos raudonojo kryžiaus“, „Gelbėkit vaikus“, „Caritas“ ir „Maltiečių“ projektui – „Mūsų širdys ir rankos – Ukrainai“. Tai padaryti galima paskambinus trumpuoju numeriu 1485 (auka 5 eurai) arba apsilankius aukok.lt platformoje sukurtoje projekto paskyroje.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: