Jam gražiausia dzūkų kalba

0
84

Balandžio 13 dieną Varėnos viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su filosofu, poliglotu, esperantininku, afrikanistu, keliautoju, poetu Gediminu Degėsiu. Pristatyta jo knyga „ESLI 2022. Esperanto – lietuvių kalbų žodynas“.

Klausytojus sužavėjo nuoširdus ir šiltas Gedimino pasakojimas apie vaikystę Dzūkijos kaime, pirmąją ir pačią gražiausią jam kalbą – dzūkų, mokslus, keliones po pasaulį ir jose patirtus nuotykius, kaip į jo gyvenimą „atėjo“ esperanto ir daug kitų kalbų, kaip jis susikurdavo tų kalbų panaudojimo tradicijas ir kaip vienos ar kitos kalbos žinojimas nulemdavo jo tolimesnio gyvenimo veiklos kryptis. Iš viso yra mokęsis apie keturiasdešimt kalbų, šiuo metu dėsto dvylika ir dar keleto mokosi, parašė anglų, italų, ispanų, suchaelių, prancūzų ir kt. kalbų vadovėlius.

Gedimino kalboje gausu mažybinių žodžių: „matyt, dėl to, kad gimiau ir augau Dzūkijoje. Nuvažiuodavau į kaimą, o močiutė sakydavo: „Slugela, paimk kašikucį, nueik, karvukei žolukės papjausi.“ Matot, kaip gražiai skamba? Močiutė visada taip kalbėjo. Ir dabar, kai būnu Dzūkijoje, atkreipiu dėmesį, kad žmonės vartoja labai daug mažybinių, maloninių daiktavardžių“, – liudijo renginio svečias.

Daiva Armonienė, Varėnos VB Informacinių išteklių skyriaus bibliotekininkė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: