Pasieniečiams įkliuvo trys rūkalų nešikai, vienas jų – čepkelių rezervate

0
82

Trijų Varėnos rinktinės užkardų pasieniečiai sėkmingai užkardė mėginimus gabenti neteisėtus rūkalus. Vienam kontrabandininkui, kuris į pasienio ruožą išsiruošė be dokumentų, teks atsakyti ir už neteisėtą buvimą Čepkelių valstybiniame gamtiniame rezervate.

Penktadienį Varėnos pasienio rinktinės Kapčiamiesčio užkardos pareigūnai ties Lazdijų rajono savivaldybės Bugiedos kaimu sučiupo vyrą su nešuliu. Pasieniečiai jau turėjo žinių, kad čia gali būti bandoma gabenti kontrabandą, tad iš anksto surengė pasalą.

Paaiškėjo, kad į ją pakliuvo 1 tūkst. pakelių Baltarusijoje pagamintų cigarečių „Fest“ nešęs 22 metų Alytaus rajono gyventojas.

Vyras pasienio ruože buvo be privalomų asmens dokumentų, tad už tokį pažeidimą jam skirta 150 eurų bauda. Kontrabandininkui taip pat įteiktas šaukimas atvykti į Kapčiamiesčio užkardą, kurios pareigūnai nagrinės administracinę teiseną dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką. Nesyk anksčiau su nelegaliais rūkalais įkliuvusiam pažeidėjui šįkart gresia bauda nuo 5,2 iki 6 tūkst. eurų.

Penktadienį vakare cigaretes nešusį pažeidėją sulaikė ir Kabelių pasienio užkardos pareigūnai. Ties Varėnos rajono Senovės kaimu įkliuvęs 32 metų Rokiškio rajono gyventojas juoda polietileno plėvele aptrauktuose ryšuliuose nešėsi 2 tūkst. pakelių cigarečių „Minsk Capital MS“. Rūkalai pažymėti baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.

Nustatyta, kad į šioje vietoje nužymėtą valstybės sienos apsaugos zoną vyras įžengė neturėdamas privalomo pasieniečių leidimo. Jam už tai skirta 40 eurų bauda, tačiau kur kas labiau paploninti piniginę kontrabandininkui teks dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką. Kadangi analogišką pažeidimą jis padaro ne pirmąsyk, rokiškėnui gresia bauda nuo 5,2 iki 6 tūkst. eurų. Jis privalės atvykti į Kabelių užkardą.

Sekmadienį ryte ties Varėnos rajono Kriokšlio kaimu patruliavę Aleksandro Barausko užkardos pasieniečiai miško masyve pastebėjo ir sulaikė du juodos spalvos ryšulius gabenusį vyrą. Privalomų dokumentų su savimi neturėjęs nešikas gabeno 1 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „Minsk Capital QS“.

Nustatyta, kad jis yra 27 metų Šalčininkų rajono gyventojas. Vietovė, kurioje įkliuvo pažeidėjas, priklauso Čepkelių valstybiniam gamtiniam rezervatui, kuriame būti reikalingas specialus aplinkosaugininkų leidimas. Jo vyras neturėjo.

Neteisėtai rūkalus gabenusiam šalčininkiečiui įteiktas šaukimas atvykti į A. Barausko užkardą, kurios pareigūnai nagrinės administracinę teiseną dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką.

Informaciją apie asmens buvimą rezervate be leidimo pasieniečiai perdavė Alytaus aplinkos apsaugos departamento darbuotojams. Jie priims sprendimą dėl nuobaudos skyrimo.

VSAT inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: