Mobilūs pašnekesiai Puodžiuose

0
65

Pirmąjį birželio šeštadienį „Mobilūs pašnekesiai“ vyko Puodžių kaime, kur kartu su mobiliąja biblioteka svečiavosi rašytojas, režisierius ir pirmojo lietuviško TV serialo „Giminės“ scenarijaus autorius Bronius Bušma.

Puodžių kaimo gyventojams bei svečiams Bronius Bušma pristatė pernai išleistą knygą „Giminės. Taip jie jas kūrė“. Autorius pasakojo, kad rašyti jam buvo vienas malonumas, o knyga jis norėjęs atiduoti duoklę praeitam laikotarpiui ir visiems aktoriams bei kitiems serialo kūrybinės komandos nariams, kurie prisidėjo prie pirmojo ir vieno populiariausių lietuviškų serialų kūrimo.
Prie Puodžių bendruomenės namų susirinkę klausytojai turėjo galimybę iš pirmų lūpų išgirsti pasakojimus apie bene populiariausio lietuviško serialo kūrimo užkulisius — kūrybinės komandos bendravimą, filmavimų metu kildavusias komiškas situacijas, „Giminių“ dainos sukūrimo istoriją bei išdidumą, kuris aplankė tuomet, kai serialo kūrybinė komanda gavo rėmėjų finansavimą, kuris tais laikais ženkliai palengvino filmavimo procesą.
Nors „Giminės“ savo žinomumu bei populiarumu dar ir šiandien gali konkuruoti su kitais serialais, scenaristas atvirai prisipažino niekada nebuvęs dideliu savo kurto serialo gerbėju. „Jei reiktų įvertinti „Gimines“, rašyčiau šešis arba septynis balus iš dešimties“ – sako B. Bušma. Tačiau susirinkusieji savo plojimais ir šypsenomis neleido atvykusiam serialo scenarijaus autoriui suabejoti „Giminių“ fenomeno sėkme.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Varėnos rajono savivaldybės administracija.

Vaiva Miškinė
Varėnos viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bibliotekininkė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: