Pasieniečiai sulaikė pareigūną, įtariama, už atlygį leisdavusį į šalį įvežti cigarečių

0
51

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Imuniteto valdybos pasieniečiai sulaikė Druskininkų užkardos pareigūną, kuris, įtariama, už atlygį per Raigardo punktą praleido kontrabandines cigaretes gabenusius Baltarusijos piliečius.

Ketvirtadienį VSAT Imuniteto valdybos pasieniečiai, pasitelkę kolegas iš Varėnos pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos bei Specialiosios paskirties skyrių, kelyje Gardinas – Vilnius patikrino keletą lengvųjų automobilių. Juos vairavę Baltarusijos piliečiai į Lietuvą legaliai buvo įvažiavę per Raigardo punktą.

Patikros metu užsieniečių vairuotose transporto priemonėse rastos kontrabandinių cigarečių slėptuvės. Rūkalai taip pat buvo iškaišioti ir gamyklinėse automobilių ertmėse. Iš viso VSAT pareigūnai aptiko daugiau kaip 2 tūkst. pakelių įvairių rūšių Baltarusijoje pagamintų cigarečių.

Tyrimą tęsę Imuniteto valdybos pasieniečiai tą pačią dieną sulaikė Raigardo pasienio kontrolės punkte tarnybą vykdžiusį 25 metų Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų užkardos jaunesnįjį specialistą. Pirminiais duomenimis, šis pareigūnas už piniginį atlygį sudarė galimybes rūkalus gabenusiems Baltarusijos piliečiams įvažiuoti į Lietuvą.

Dėl kyšininkavimo ir pareigūno papirkimo VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Pareigūnas po apklausos buvo paleistas. Jam skirta kardomoji priemonė rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Be to, penktadienį šis pareigūnas buvo atleistas iš tarnybos VSAT.

Užsieniečiams, be baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, administracine tvarka taip pat teks atsakyti ir už neteisėtą akcizais apmokestinamų prekių gabenimą.

Tolesnes įvykio aplinkybes aiškinasi VSAT Imuniteto valdybos bei Ikiteisminio tyrimo skyriaus pasieniečiai.

VSAT archyvo nuotr.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: