Gydytoja atsakė, ar sveika gerti vandenį prieš miegą ir kam geriau to nedaryti

0
103

Daugelis žmonių vengia gerti skysčių prieš miegą ir naktį, nes tikina, kad tuomet tenka dažnai keltis, pertraukiamas miegas ir nepavyksta gerai pailsėti. Gydytoja sako, kad gerti vandenį vėlai vakare nerekomenduojama tik žmonėms, sergantiems tam tikromis ligomis, visi kiti neturėtų ignoruoti savo naktinio troškulio.

Televizijos ir radijo laidų vedėja bei natūralaus mineralinio vandens „Uniqa“ ambasadorė Elena Karalienė sako, kad stikline vandens ji pradeda ir pabaigia kiekvieną dieną.

„Anksčiau turėjau įprotį pasidėti stiklinę ar buteliuką vandens prie lovos ir atsigerti naktį. Dabar užtenka tiesiog gurkštelėti vandens prieš miegą. O pirmas dalykas, kurį padarau kiekvieną rytą – stiklinė vandens! Atrodo, kad tuomet net akyse prašviesėja, užsikuria apsimiegojęs organizmas ir galima pradėti žengti į naują dieną“, – juokiasi laidų vedėja.

Neignoruokite troškulio

E. Karalienei pritaria ir Vilniaus „Affidea“ klinikos šeimos gydytoja Elena Šukė. Ji įsitikinusi, kad jei žmogus jaučia troškulį – tikrai nereikia savęs riboti ir kentėti.

„Troškulys yra organizmo būdas parodyti, kad vanduo reikalingas, todėl jo nereikėtų ignoruoti. Vengti gerti vandenį prieš miegą ar nakties metu rekomenduojama tik skrandžio ligomis sergantiems žmonėms – turintiems padidėjusį rūgštingumą, kuriuos vargina rėmuo, nes vandens gėrimas prieš pat atsigulant į lovą ar vidury nakties gali pabloginti simptomus. Visiems kitiems, neturintiems šių ligų – jei tik norisi, tikrai gerti galima“, – pataria medikė.

Kai kurie žmonės skundžiasi, kad atsigėrę vandens prieš miegą ar naktį, ryte atsikelia patinę. Gydytoja E. Šukė sako, kad normalu, jog prieš miegą pavartojus daugiau skysčių jie lieka organizme, tačiau jei patinimai nėra itin dideli ir jei praeina per valandą ar kelias po atsikėlimo – tai visiškai normalu. Sveikatos sutrikimą gali rodyti, kai net vakare ribojant skysčius, tinimai vis tiek atsiranda, kai jie nepraeina visą dieną arba jei patinimai skausmingi.

Vanduo – dienos pradžiai

Gydytoja E. Šukė rekomenduoja rytą pradėti nuo stiklinės vandens. Tai padeda atstatyti skysčių kiekį organizme po nakties ir „pažadina“ virškinamąjį traktą.

„Galima rinktis paprastą vandenį, skrandžio ligų turintiems žmonėms rekomenduojama šiltas ar kambario temperatūros vanduo. Sveikiems galima gerti ir vandenį su citrina arba dabar kai kur populiarų vandenį su šaukštu obuolių acto, nes yra įrodymų, kad tai pagerina skrandžio darbą, todėl gali palengvinti virškinimą.

Vis dėlto, nereikėtų tuo piktnaudžiauti, nes labai gausus rūgšties vartojimas „tuščiu skrandžiu“ gali sudirginti skrandžio gleivinę ir duoti priešingą poveikį, todėl kiekvienas turėtų rinktis vandenį ir jo priedus pagal savo savijautą“, – pataria gydytoja.

Kiek vandens gerti?

Medikai rekomenduoja kiekvienam suaugusiam žmogui per parą išgerti maždaug du litrus vandens. Rekomenduojamą vandens kiekį tiksliau paskaičiuoti galima pagal žmogaus kūno svorį. Vienas iš būdų – savo kūno svorį kilogramais padauginti iš 30 ml arba kitaip sakant iš 0,03.

Pagal šią formulę, 60 kg sveriančiam žmogui rekomenduojama per parą išgerti 1,8 litro vandens. Žinoma, tai yra labiau teorinis skaičius, daug kas priklauso nuo gyvenimo būdo, oro sąlygų, polinkio prakaituoti ar to, kokį maistą valgote. Jei valgote daug kepto, perdirbto maisto, vandens jums reikės daugiau, o jei dažniau renkatės daržoves, vaisius, tuomet – mažiau.

Prakaituodami netenkame ne tik skysčių, bet ir mineralų: natrio chlorido, kalio, kalcio, pieno rūgšties ir fosforo. Todėl rekomenduojama vartoti daugiau mineralinių medžiagų turinčių produktų, įskaitant ir natūralų mineralinį vandenį.

Natūralus mineralinis vanduo „Uniqa“ savo sudėtyje natūraliai turi jodo, kuris yra vienas iš 15 žmogaus organizmui būtinų mikroelementų. Todėl būtina žinoti, jog jodas padeda palaikyti normalią pažinimo funkciją, normalią energijos apykaitą, normalią nervų sistemos veiklą, normalią odos būklę ir normalią skydliaukės hormonų gamybą bei normalią skydliaukės veiklą.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: