Neadekvatus elgesys pasieniečių sustabdytam vyrui pridarė nemalonumų

0
89

Varėnos rajone pasieniečiai sulaikė kontrabandinius rūkalus gabenusį Didžiojoje Britanijoje nuolat gyvenantį lietuvį. Pažeidėjas mėgino priešintis, tačiau buvo sutramdytas fizine jėga ir antrankiais.

Antradienio vakare VSAT Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko pasienio užkardos pareigūnai Varėnos rajono Panočių kaimo ribose, kelyje Panočiai–Krūkliai, patikrinti sustabdė automobilį „Audi A4“ lietuviškais numeriais. Juo važiavo du vyrai. Kaip vėliau paaiškėjo, jį vairavo Jungtinėje Karalystėje nuolat gyvenantis 52-ejų lietuvis.

Pasieniečiams vairuotojo paprašius pateikti asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, šis atsisakė tai padaryti. Taip pat nepakluso teisėtiems VSAT pareigūnų reikalavimams atidaryti bagažinę.

Todėl pasieniečiams kilo įtarimas, kad automobiliu gali būti gabenamas nelegalus krovinys. Patikros metu vairuotojas dar mėgino aktyviai priešintis pasieniečiams, tad šie buvo priversti panaudoti fizinę jėgą, ašarines dujas ir surakinti antrankiais.

VSAT pareigūnų įtarimai pasitvirtino: automobilio bagažinėje aptikta 30 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ ir ,,NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais. Taip pat išaiškėjo, kad transporto priemonė neapdrausta privalomuoju valdytojų civilinės atsakomybės draudimu.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką vyrui pradėta administracinė teisena. Jam gresia bauda nuo 400 iki 1 900 eurų. Be to, sulaikytajam pasieniečiai pradėjo administracinės bylos teisenas už transporto priemonės dalyvavimo viešajame eisme reikalavimų pažeidimą ir dėl pareigūno teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymo.

Po apklausos vairuotoją pasieniečiai paleido. Jam įteiktas šaukimas atvykti į Aleksandro Barausko pasienio užkardą. Čia saugomos ir automobilyje rastos cigaretės.

Varėnos pasienio rinktinės inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: