Saldūs adventiniai pasidainavimai Naujuosiuose Valkininkuose

0
57

Advento laikotarpis apipintas įvairiausiais mitais, jam priskiriama nemažai tradicijų, kurios yra įstabiai sakralios ir gražios. Tik ar visų tradicijų prasmę žinome? Ar žinome, kodėl reikia kabinti advento kalendorių? O kam skirtas advento vainikas? Kodėl šis laikotarpis yra skirtas ramybei bei susikaupimui?

Į šiuos ir kitus klausimus visiems snieguotą vakarą susirinkusiems senjorų namuose „Pušelė“ atsakė Valkininkų kultūros centro meno vadovė Aldona Japertienė. Aldona taip pat pasakojo apie advento papročius, tradicijas, kvietė giedoti advento giesmių.

Kol Aldona sakralinę atmosferą kūrė istorijomis ir giesmėmis, Naujųjų Valkininkų kaimo gyventoja Salomėja Uždavinienė visus susirinkusiuosius mokė dekoruoti imbierinius sausainius, kurių didžiausius indus mums prikepė Naujųjų Valkininkų kaimo seniūnaitė Edita Miliauskienė.

Truputį atsikvėpti nuo sausainių dekoravimo mums leido Varėnos rajono savivaldybės bendruomeninių vaikų globos namų auklėtiniai su auklėtoja Virginija Krajauskiene. Vaikai parodė trumpą, bet nuostabią meninę kompoziciją, kurios pabaigoje visus susirinkusiuosius apdovanojo savo gamybos atvirutėmis.

Saldžių adventinių pasidainavimų vakaras praskriejo kaip viena akimirka. Jauki atmosfera, imbierinių sausainių kvapas, pasakojimai apie senąsias tradicijas, senjorų prisiminimai – atrodo, visa tai pripildė visų susirinkusiųjų širdis stebuklu, kuris pasklis Kūčių vakarą visiems susėdus prie Kūčių stalo ir laužiant šventus kalėdaičius…

Sigita Švedė

Naujųjų Valkininkų kaimo bendruomenės narė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: