Paminėtos Aleksandro Barausko 83-osios žūties metinės

0
92

Ketvirtadienį pagerbėme pirmojo pasieniečio, žuvusio pačioje Lietuvos okupacijos pradžioje, atminimą.

Tuometės pasienio policijos pareigūnas Aleksandras Barauskas, Alytaus baro VI rajono 2 (Ūtos) sargybos viršininkas, vyresn. policininkas šeimos akivaizdoje buvo nužudytas naktį iš birželio 14 į 15 d. Jam buvo 40 metų. Lietuvos valstybės sieną neteisėtai perėję raudonarmiečiai į namą, kur buvo ir sargybos būstinė, ir pareigūno butas, įsiveržė 3 val. 40 min. Pasienietį kapojo kardu, nors kavaleristų ten nebuvo, paskui paleido šūvį į galvą.

Už pirmąją sovietų okupacijos auką Senosios Varėnos Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios.

A. Barausko pagerbimo ceremonija tęsėsi jo žūties vietoje – Varėnos rajono Ūtos kaime. Prisiminti tragiški to meto įvykiai, padėta gėlių prie čia prieš trejus metus atidengto paminklo savo gyvybę paaukojusiam Lietuvos valstybės sienos gynėjui.

Gėlių buvo padėta ir A. Barausko amžinojo poilsio vietoje Varėnos rajono Perlojos kapinėse.

A. Barausko atminimą taip pat pagerbė Varėnos rajono meras Algis Kašėta, VSAT vadas generolas Rustamas Liubajevas, Lietuvos kariuomenės, policijos, šaulių atstovai, kiti svečiai, Pasieniečių klubo nariai.

Renginio metu buvo apdovanoti tarnyboje pasižymėję Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko užkardos pasieniečiai. VSAT atminimo medalis „Aleksandras Barauskas 1899–1940“ už ilgalaikį glaudų bendradarbiavimą, nuolatinę geranorišką pagalbą ir Aleksandro Barausko vardo sklaidą visuomenėje šiemet skirtas Valstybinių miškų urėdijos Varėnos regioninio padalinio Kaniavos girininkijai.

A.Barausko dukrai Onai Marijai Brasiūnienei, negalėjusiai atvykti į renginį, 90-mečio proga skirtas Pasieniečių klubo 20-mečio atminimo ženklas bus įteiktas vėliau.

VSAT inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: