Talkinti pasieniečiams pradeda pirmieji VSAT rėmėjai

0
130

Pagalbon pasieniečiams ateina 11 pirmųjų VSAT rėmėjų, tarp kurių yra nemažai Šaulių sąjungos narių. Jie su profesionaliais pareigūnais dirbs pasienyje su Baltarusija ir Rusija.

Penktadienį VSAT centrinėje įstaigoje su septyniais iš šių pirmųjų savanorių susitiko pasieniečių vadas generolas Rustamas Liubajevas. Jis VSAT rėmėjams įteikė jų statusą liudijančius pažymėjimus bei specialias liemenes, kuriomis vilkėdami rėmėjai patruliuos pasienyje bei vykdys kitas užduotis.

Vienuoliktukas atitiko visas rėmėjo statusui įgauti reikalingas sąlygas ir atliko visas būtinas teisines procedūras. Šeši tokie savanoriai talkins sieną su Baltarusija saugančiose VSAT Varėnos pasienio rinktinės užkardose. Dar du rėmėjai darbuosis irgi sieną su Baltarusija saugančioje Vilniaus pasienio rinktinėje, o trys padės sieną su Rusija saugančios Pagėgių pasienio rinktinėms pareigūnams.

Susitikimo metu R. Liubajevas padėkojo pirmiesiems rėmėjams už jų sprendimą prisijungti prie VSAT komandos. „Artimiausiu metu, kolegos, su jumis susitiksime jau prie valstybės sienos, – kalbėjo VSAT vadas. – Rėmėjų institutas mūsų tarnybai yra reikalingas, o matydamas jūsų pasiryžimą neabejoju, kad jis veiks sėkmingai“.

Renginio metu R. Liubajevas papasakojo apie situaciją pasienyje, ten kylančias grėsmes, pasieniečių darbą krizių metu, išklausė rėmėjų lūkesčius.

Norinčiųjų tapti tokiais pagalbininkais priėmimą pasieniečiai pradėjo Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatyme įteisinus VSAT rėmėjų institutą bei parengus jų priėmimo tvarką.

VSAT rėmėjas yra minėtame įstatyme nustatytus reikalavimus atitinkantis fizinis asmuo, savo noru padedantis tarnybai vykdyti jai nustatytas funkcijas.

Tinkamiems tapti VSAT rėmėjais asmenims tarnyba organizuoja teorinį jų mokymą.  Kandidatai į rėmėjus, atitinkantys Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatyme nustatytus reikalavimus, motyvuoti ir išlaikę teorinio mokymo programos egzaminą, įrašomi į VSAT rėmėjų sąrašą. Su kiekvienu tokiu asmeniu sudaroma VSAT rėmėjo sutartis.

Teorinio mokymo programos egzamino laikyti neprivalo Lietuvos šaulių sąjungos, kitų asociacijų, kurių įstatuose viena iš funkcijų numatytas viešojo saugumo užtikrinimas, nariai, taip pat buvę VSAT pareigūnai, kiti einantys pareigas ir buvę vidaus tarnybos sistemos pareigūnai, šauliai ir buvę tikrosios karo tarnybos kariai.

Asmuo, apsisprendęs tapti tokiu rėmėju, savo dokumentus turi pateikti el. paštu stok@vsat.vrm.lt

Besidomintieji galimybėmis ir reikalavimais bei turintieji klausimų dėl rėmėjų priėmimo ir jų veiklos kviečiami teirautis telefonu +370 609 52261.

Norinčiuosius būti VSAT rėmėjais pasieniečiai kviečia susipažinti su Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo IX skyriumi. „Rėmėjų veiklos teisiniai pagrindai“.

Taip pat kandidatams į rėmėjus pravartu susipažinti su VSAT patvirtintais pasieniečių rėmėjų nuostatais.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: