Sugrįžtantis Pasakojantis grybų traukinys prabils dzūkiškai

0
82

Varėniškiams intensyviai ruošiantis rugsėjo 9 d. vysiančiais Grybų šventei, džiugios žinios ir ketinantiems į ją keliauti traukiniu. LTG Link, Varėnos kultūros centras ir MB Margas cyltas, suvieniję jėgas, kviečia keliautojus į šventę keliauti tvariai, negaištant laiko, kur pastatyti automobilį, specialiu traukinio reisu, kuriame šiemet karaliaus ne tik dzūkiška šnekta, bet ir dzūkiškos vaišės.

Traukinyje, kuris iš Vilniaus į Varėną ir Marcinkonis pajudės 8.05 val., keleivius lydės gidas Adomas, daugeliui pažįstamas jau iš ankstesnių pasakojančio traukinio reisų. „Manau, kad su pirmojo geležinkelio istorija ankstesniuose trijuose Pasakojančio traukinio reisuose susipažino jau daugelis, todėl šįkart sukurta nauja programa. Keleiviai sužinos ne tik apie bobingę, skarvadą ir kitus dzūkiškus reikalus, bet išgirs ir pasakojimų dzūkiškai apie dzūkų gyvenimą kaime, net ir kelis pasakojimus apie velnius ir strokus“, – pasakoja gidas Adomas Taraskevičius.

Varėnos rajono meras Algis Kašėta džiaugiasi, kad Pasakojantis traukinys sulaukia vis daugiau keliautojų: „Džiaugiuosi, kad Pasakojantis grybų traukinys su keleivius lydinčiu gidu Adomu sulaukė didelio populiarumo ir tapo gražia mūsų krašto švenčių tradicija. Šįkart jame bus galima išgirsti pasakojimus apie velnius ir kitus „dzyvus“ dzūkų šnekta. Tad kviečiu visus rugsėjo 9 d. į Grybų šventę atkeliauti įdomius dzūkiškų pasakojimų lobynus atversiančiu traukiniu“.

Dzūkiškai pasakojančiame grybų traukinyje keleivių laukia ir dzūkiškos vaišės – keleiviai bus vaišinami dzūkiška babka, pyragėliais su grybais, kitais skanėstais. Aktyviausi galės dalyvauti dzūkiškų žodžių ir grybų pažinimo konkursuose, laukia ir speciali fotosesija grybų tema.

Specialus traukinys šiemet keleivius veš ne tik į Varėną, bet ir į Marcinkonis, kur priek Kascinio ažaro vyks jubiliejinis XX grybavimo čempionatas. Atvykusieji į Varėną galės iškart nerti į mugės šurmulį miesto Legendų ir padavimų parke, kuriame savo geriausius kūrinius ir gaminius siūlys Varėnos krašto tautodailininkai, amatininkai, ūkininkai, bitininkai ir grybininkai.

Vakare atvykusiųjų laukia grupės „Pelenai“, Džordanos Butkutės bei „Beissoul & Einius“ koncertas. Atvykusieji į koncertą iš Vilniaus, Lentvario, Rūdiškių, Valkininkų ir Matuizų šiemet pirmą kartą šventės istorijoje po koncerto namo galės grįžti naktiniu traukiniu (išv. iš Varėnos 23:30). Šventės organizatoriai, ketinantiems vykti atgal naktiniu traukiniu, siūlo galimybę vykti juo nemokamai sudalyvavus konkurse Grybų šventės „Facebook“ paskyroje“.

Pasakojantis traukinys tai bendra keleivių vežimo bendrovės LTG Link, MB Margas cyltas ir Varėnos rajono savivaldybės bei Varėnos kultūros centro iniciatyva, kurios metu keleiviai, lydimi gido, skatinami Varėnos kraštą pažinti vykstant traukiniu.

Keleiviai raginami bilietus įsigyti iš anksto internetu svetainėje www.ltglink.lt (rugsėjo 9 d., traukinys Nr. 643 Vilnius–Varėna–Marcinkonys), kadangi vietų skaičius ribotas.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: