Keturmetis Timo susekė nuolatinį Dzūkijos pasieniečių „klientą“

0
101

Druskininkų užkardos pasieniečiams su įkalčiais įkliuvo žinomas dėl anksčiau padarytų analogiškų pažeidimų druskininkietis. Šį kartą jis apsiskaičiavo – nešė didesnės vertės kontrabandinių rūkalų, todėl atsakyti teks jau pagal baudžiamąją teiseną.

Pirmadienio popietę VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų užkardos pareigūnai, tarp kurių buvo ir kinologė su vokiečių aviganiu Timo, vykdė tarnybą prie Jaskonių kaimo (Druskininkų sav.). Žvalgydami teritoriją, pasieniečiai pastebėjo pamiškėje įtartiną vyrą. Netrukus keturkojui pagalbininkui buvo duota komanda. Po keleto minučių keturmetis Timo pagavo pėdsaką ir jais VSAT pareigūnus vedė apie kilometrą. Šunį sekę pasieniečiai jau iš tolo pastebėjo, kad jų kryptimi apsikrovęs ryšuliais žingsniuoja ankščiau pastebėtas vyras.

Įtartinas nešikas nedelsiant buvo sulaikytas. Paaiškėjo, kad valstybės sienos ruože neteisėtai atsidūręs vyras – nuolatinis Druskininkų ir kitų pasienio užkardų „klientas“. 26-erių Druskininkų gyventojas šį kartą gabeno 15 nestandartinės formos ir dydžio tarpusavyje surištų ryšulių. Patikrinę pasieniečiai juose aptiko 1 800 pakelių cigarečių „Minsk“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Sulaikytasis su neteisėtu kroviniu buvo pristatytas į Druskininkų pasienio užkardą.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros prokuroras.

Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki ketverių metų. Taip pat išsiaiškinta, kad druskininkietis, neteisėtai būdamas valstybės sienos apsaugos zonoje, pakartotinai pažeidė pasienio teisinį režimą reglamentuojančius teisės aktus. Dėl to Druskininkų pasienio užkardoje jam pradėta administracinė teisena ir skirta maksimali bauda – 170 eurų.

Kontrabandininkas po apklausos paleistas skyrus kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti ir dokumentų paėmimą.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: