Aptarti eksporto skatinimo rezultatai bei pasiekimai

0
38

Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) vykusiame Lietuvos žemės ūkio eksporto skatinimo patarėjų tarybos posėdyje apžvelgti šių metų eksporto skatinimo veiklos rezultatai bei pasiekimai, diskutuota apie kitų metų prioritetines veiklas.

Žemės ūkio viceministras Vytenis Tomkus padėkojo Lietuvos įmonių atstovams už aktyvų bendradarbiavimą ir įsitraukimą, pastebėjo didėjantį lietuvių susidomėjimą parodomis bei pasidžiaugė augančiomis eksporto apimtimis. Lietuvos maisto produktų eksportas kasmet auga, o šių metų fiksuotas augimas yra 11 proc. didesnis nei pernai, todėl šiemet tikimasi perkopti 8 mlrd. eksporto vertės ribą.

Viceministras pabrėžė, kad Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės eksporto rinkos toliau diversifikuojamos, vis daugiau ir įvairesnių produktų išvežama į daugiau kaip 150 pasaulio šalių. VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros vadovas Šarūnas Celiešius kartu su ŽŪM Tarptautinių reikalų ir eksporto skatinimo skyriaus vedėju Antanu Venckumi pristatė 2023 m. Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės eksporto skatinimo veiklų apžvalgą, vertinimą bei rezultatus.

2023 metais Lietuvos maisto pramonės įmonėms suteikta galimybė dalyvauti 14-oje tarptautinių maisto pramonės parodų, kuriose dalyvavo 161 įmonė. Iš viso 2021-2023 m. ŽŪM suteikė 1,2 mln. paramos, o vien 2023 m – apie 700 tūkst. Maisto pramonės sektoriaus atstovų itin vertinama parama skiriama dalinai padengti įmonių dalyvavimo parodose bei verslo misijose kaštus.

Posėdyje pristatytos ir apžvelgtos strategiškai svarbios 5 prioritetinės rinkos: Vokietija, Jungtinės Amerikos Valstijos, Jungtinė Karalystė, Japonija, Jungtiniai Arabų Emyratai ir Taivanas. Pabrėžta, kad svarbu išlaikyti balansą tarp naujų, tolimųjų regionų rinkų ieškojimo ir ryšių su tradicinėmis rinkomis tęstinumo, sprendžiant finansavimo intensyvumo klausimus.

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra, bendradarbiaudama su ŽŪM, 2023 m. aktyviai vykdė eksporto skatinimo veiklas, buvo organizuotos 3 išvykstamosios ir 5 atvykstamosios verslo misijos, kurios itin reikalingos prekybiniams ryšiams užmegzti. Taip pat buvo organizuoti 8 Lietuvos maisto sektoriaus populiarinimo renginiai 7 šalyse ir 9 seminarai apie žengimą į svarbiausias perspektyvias eksporto rinkas, kuriuose iš viso dalyvavo 413 įmonių atstovų.

Tarybos nariai diskutavo dėl 2024 m. žemės ūkio ir maisto pramonės eksporto skatinimo veiklų prioritetų. Aptartos planuojamos tarptautinės maisto parodos, verslo misijos ir kitos eksporto skatinimo veiklos.

Tarp kitų posėdžio klausimų buvo aptartas kritiškai vertinamas lietuviškų maisto produktų su rusiškomis etiketėmis eksportas, kartu su verslo ir Užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovais diskutuota dėl bendradarbiavimo su Taivanu, santykių su Kinija. Paliestas ir prekių tranzito per Lenkiją klausimas, ŽŪM ir URM atstovai pristatė Lietuvos inicijuojamus veiksmus, kuriais siekiama išspręsti susidariusią nepalankią vežėjams situaciją.

Žemės ūkio eksporto skatinimo patarėjų taryba,  siekiant intensyvinti dialogą ir bendradarbiavimą su Lietuvos maisto pramonės sektorių asociacijomis ir įmonėmis ir atverti kitų šalių rinkas, įsteigta ŽŪM iniciatyva 2021 m.

Į tarybos veiklą įtraukti Vyriausybės, URM, ŽŪM, mėsos gamintojų, pieno gamintojų asociacijų, LitMEA, taip pat didžiausių maisto pramonės įmonių (eksportuotojų) atstovai.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: