Tragikomiškas įvykis prie Nemuno: kontrabandininkas nuo pasieniečių mėgino pasprukti subliuškusia gumine valtimi

0
66

Druskininkų pasieniečiai sulaikė Alytaus rajono gyventoją, pripučiama valtimi iš Nemuno traukusį kontrabandinių rūkalų krovinį. Į krantą ištempęs cigaretes ir iš valties išleidęs orą, vyras pamatė artėjančius pasieniečius. Tuomet jis į upę įmetė subliuškusią valtį, užšoko ant jos ir rizikuodamas gyvybe tarp lyčių bandė sprukti nuo VSAT pareigūnų. Šie netrukus jį ištraukė iš ledinio vandens.

Antradienį Nemuną stebėję VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos pareigūnai upėje tarp lyčių pamatė guminę valtį, kurioje sėdėjo vyras. Jis pasiekė krantą ties Varėnos rajono Žeimių kaimu, jame paliko iš upės atsitemptus ledo grumstais užmaskuotus ryšulius ir iš guminės valties išleido orą.

Trypčiodamas prie upės ir įdėmiai žvalgydamas aplinką vyras nenutuokė esąs stebimas Druskininkų pasieniečių. Kai jis pradėjo Nemuno skardžiu lipti į viršų, netoliese buvę VSAT pareigūnai pajudėjo šio asmens link. Pastarasis pamatė pasieniečius, skubiai čiupo ir į Nemuną įmetė nepripūstą valtį, ant jos užšokęs pradėjo irdamasis rankomis plaukti tarp lyčių – taip stengėsi pasprukti nuo kurorto pasieniečių.

Tokie mirtinai pavojingi viražai lediniame vandenyje ilgai netruko. Krante buvę VSAT pareigūnai ragino ant valties gulėjusį bėglį skubiai grįžti į krantą ir įspėjo, kad jis gali paskęsti. Šis, matyt, suprato, kad tokiu būdu pabėgti nepavyks, todėl murkdydamasis lediniame vandenyje ant tuščios valties priartėjo prie kranto. Vienas Druskininkų pasienietis ištiesė ranką ir po kelių akimirkų į krantą išvilko į ją įsikabinusį permirkusį ir sušalusį vyrą.

Paaiškėjo, kad tokiai beprotiškai avantiūrai ryžosi 33-ejų alytiškis. Ryšuliuose buvo 1 500 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis. Prie šio krovinio buvo pritvirtintas GPS siųstuvas. Kontrabandininkai juos naudoja kroviniams sekti.

Neabejojama, kad šie rūkalai į Nemuną, kuriuo prieš tai eina siena su Baltarusija, buvo nuleisti būtent šios šalies krante.

Kontrabandininką ir cigaretes pristačius į Druskininkų pasienio užkardą, VSAT pareigūnai Alytaus rajono gyventojui persirengti davė sausus rūbus. Medikų pagalbos jam neprireikė.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pasieniečiai pradėjo administracinę teiseną. Sušilęs kontrabandos gabentojas buvo apklaustas ir atlikus visus formalumus, paleistas įteikus šaukimą už poros savaičių atvykti į Druskininkų pasienio užkardą, kai čia bus nagrinėjama jo administracinė byla. Alytiškiui gresia bauda nuo 5 200 iki 6 000 eurų.

Sulaikytos cigaretės ir guminė valtis saugomi Druskininkų pasienio užkardoje.

Nemunui iš Baltarusijos įtekėjus į Lietuvą, 17 kilometrų juo eina abiejų valstybių siena. Baltarusijos krante kontrabandininkai jaučiasi laisvai ir neretai veikia netrukdomi vietinių pasieniečių.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: