Druskininkų pasieniečiai sulaikė Nemune lytimis vaikščiojusį kontrabandininką ir du jo „kolegas“

0
32

Druskininkų pasieniečiai prie Nemuno sulaikė už kontrabandą anksčiau jau baustus Alytaus miesto ir Alytaus bei Varėnos rajonų gyventojus. Vienas jų Nemuno viduriu vaikščiojo lytimis ir su pripučiamoje valtyje sėdėjusiu bendru laisvino upėje įstrigusį kontrabandinių cigarečių „plaustą“.

Šeštadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos pareigūnai ties Varėnos rajono Žeimių kaimu sekė tris vyrus. Nemuno krante jie buvo palikę savo automobilį „Opel Meriva“. Du iš jų atsigabenta ir čia pat pripūsta gumine valtimi pradėjo irtis tarp lyčių, skindamiesi kelią upės vidurio link, vienas liko krante.

Priplaukę prie vienos iš lyčių, kuri, kaip paaiškėjo vėliau, buvo sniegu užmaskuotas kontrabandinių cigarečių krovinys, du vyrai bandė šį objektą nutempti į krantą. To padaryti nepavyko, nes krovinys buvo prišalęs ir užstrigęs.

Tuomet vienas asmuo išlipo iš valties ir stovėdamas ant lyties malkoms skaldyti skirtu kirviu ėmė kapoti ledą bei laisvinti kontrabandinį krovinį. Po tokios „operacijos“ Druskininkų pasieniečių sekami vyrai kontrabandą parvilko į krantą.

Kai jie pradėjo lipti Nemuno skardžiu čia pat palikto „Opel Meriva“ link, pasaloje buvę pasieniečiai vyrus sulaikė. Netrukus į VSAT pareigūnų rankas pateko ir krante buvęs sulaikytųjų pagalbininkas, iš guminės valties išleidinėjęs orą.

Paaiškėjo, kad sulaikytieji – VSAT pareigūnams gerai žinomi 23-ejų Varėnos ir Alytaus rajonų gyventojai bei 53-ejų alytiškis. Visi jie anksčiau yra turėję nemalonumų dėl kontrabandos.

Patikrinę į krantą parvilktą ryšulį Druskininkų pasieniečiai suskaičiavo, kad jame buvo 1 600 pakelių cigarečių „NZ Gold“ ir „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Neabejojama, kad šie rūkalai į Nemuną, kuriuo prieš tai eina siena su Baltarusija, buvo nuleisti būtent šios šalies krante.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pasieniečiai pradėjo administracines teisenas. Ne  pirmą kartą sučiuptai trijulei gresia baudos nuo 5 760 iki 6 000 eurų. Po apklausų Druskininkų užkardoje VSAT pareigūnai vyrus paleido, prieš tai įteikę jiems šaukimus atvykti į šį VSAT padalinį, kur bus nagrinėjamos jų administracinės bylos.

Sulaikytos cigaretės ir pripučiama guminė valtis saugomi Druskininkų užkardoje.

Nemunui iš Baltarusijos įtekėjus į Lietuvą, 17 kilometrų juo eina abiejų valstybių siena. Baltarusijos krante kontrabandininkai jaučiasi laisvai ir neretai veikia netrukdomi vietinių pasieniečių.

Rūkalų kroviniai nuleidžiami į Nemuną Baltarusijos pusėje tikintis, kad srovė juos sėkmingai atneš iki Lietuvos krantų ar į jos gilumą. Čia veikiančių kontrabandininkų tikslas yra cigaretes kuo skubiau ištraukti iš upės ir nepastebėtiems jas išgabenti sausuma.

Šaltuoju metų laiku kontrabandininkai renkasi nekart išbandytą metodą – rūkalų plaustus bandoma užmaskuoti ir padaryti panašius į plaukiančias ledo lytis. Jie apvyniojami balta polietileno plėvele arba medicinine marle, apkraunami sušalusiu sniegu, ledu bei purvu, o plūdrumui reguliuoti parenkamos įvairios statybinės medžiagos – plytos, betoniniai blokeliai, šaligatvio trinkelės ir pan.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: