Vėl išniekintas partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paminklas Merkinėje

0
171

Pirmadienio rytą (sausio 29-osios) pastebėta, jog raudonais dažais apipiltas partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paminklas Merkinėje

Apie tai pranešė Merkinės krašto muziejus. „Mes turime karą, kuris greitai nesibaigs. Šį rytą vėl buvo išniekintas partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paminklas. Kameros užfiksavo asmenį, kuris dažais apipylė patį paminklą, tačiau pats asmuo veidą buvo prisidengęs. Policija informuota, pradėtas tyrimas. Mūsų muziejaus esminė pareiga ginti valstybės idėją ir simbolius. Bandysime kuo greičiau paminklą sutvarkyti, ieškosime būdų prevencijai. Mes laimėsime šį karą.

Asmenis, kurie buvo ar matė kažką įtartino Merkinėje apie 4-5 val. rytą prašome informuoti mus ir Lietuvos policiją“, – rašoma muziejaus FB paskyroje.

Priminsime, kad pirmą kartą partizanų vado paminklas buvo išniekintas 2023 metų gegužės 8 d. Taip pat naktį iš sekmadienio į pirmadienį. Tada dar nebuvo stebėjimo kamerų. Po šio išpuolio kilo pilietinė iniciatyva ir žmonės suaukojo pinigų kameroms, kurios buvo įsigytos.

Beje, pernai tą pačią dieną, kai buvo dažais apipiltas A.Ramanausko-Vanago paminklas Merkinėje, pastebėta, kad Lazdijų r., Būdviečio sen., Bielėnų k., prie įvažiavimo į Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago tėviškės sodybą dažais apipiltas Lietuvos partizanų vado medinis paminklas ir į jį įkirstas kirvis.

Merkinės krašto muziejaus nuotr.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: