Lietuvos ruoniai kviečia naudotis ledinėmis maudynėmis, kol žiema nepasitraukė

0
43
Sekmadieninės ledinės maudynės Kaune.

Šiemet ledinių maudynių entuziastų Lietuvoje – itin daug. Grūdinimasis šalčiu vis populiarėja ir daugumoje miestų bendraminčiai reguliariai susitinka kartu išsimaudyti eketėje.

„Jeigu galiu įlipti į eketę, ar įsivaizduojat, ką dar galiu padaryti?

Inga Šakinė

Su ledinių maudynių entuziaste Inga Šakine iš Plungės pasikalbėti pavyko ne iš pirmo karto. Jai paskambinusi, buvau paprašyta susisiekti vėliau, nes moteris kaip tik ruošėsi nerti į eketę. Po valandos Inga dalinosi, kad maudynės pavyko puikiai, kaip visada. Jie su vyru rudenį nusprendė, kad būtų smagu ir toliau maudytis, o žiemą lįsti į eketę. Atėjus žiemai, pora panoro kviesti kartu maudytis bendraminčius: „Plungėje nebuvo susibūrusių ledinių maudynių entuziastų, tad patys nusprendėme tai padaryti. Kuo toliau, tuo daugiau žmonių jungiasi prie mūsų ir visi labai džiaugiamės šios veiklos nulemta gera nuotaika bei emocijomis.“

Eketę Inga lygina su sporto klubu: „Gali sportuoti vienas namuose, bet dažnai tam pritrūksta motyvacijos. Visi einame į sporto klubus, nes smagiau mankštintis, kai aplink yra ir daugiau tai darančių. Taip pat ir su maudynėmis šaltame vandenyje – vienam dažnai nedrąsu, o su kompanija – ne tik drąsiau, bet ir smagiau. Kartu pasimankštiname, lipame į vandenį, vėliau pasikalbame, atsigeriame arbatos. Visada labai smagiai praleidžiame laiką.“.

Sveikuolė džiaugiasi ir jau juntama fizine ledinių maudynių nauda: „Labai džiaugiamės maudynėmis, nes jos ne tik padeda palaikyti puikią nuotaiką, bet taip pat jaučiamės daug atsparesni ligoms. Už savo sveikatą esame atsakingi patys ir tai – didžiausia mano motyvacija.“. Paklausta, ar jau nedvejoja prieš lipdama į eketę, ar visada jaučiasi drąsiai, Inga atsakė kaskart turinti tam pasiryžti, nusiteikti ir išeiti iš komforto zonos: „Kiekvieną kartą kyla minčių, ar sugebėsiu, bet kaskart sugebu įveikti savo proto dvejones – taip mokausi valdyti savo protą, o ne leisti jam mane valdyti“,- džiaugiasi Inga, pastebėdama, kad vis labiau pasitiki savimi. „Jeigu aš galiu įlipti į eketę, ar įsivaizduojat, kiek dar galiu padaryti?“, – šypsosi moteris. 

Sveikuoliai pavasario dar nelaukia

Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas ir ilgametis ledinių maudynių asas Simonas Dailidė sako, kad ruoniais vadinami šaltame vandenyje besimaudantys drąsuoliai pavasario dar nelaukia. „Žiema neišvengiamai atsitraukia, Užgavėnės jau ne už kalnų, o mes dar norėtume, kad paspaustų žiemos šaltukas. Šiandien – penkiolikta ledinių maudynių iššūkio diena. Kasdien susitinkame ir maudomės artimiausioje eketėje, kurią galima atrasti specialiai sukurtame ekečių, kuriose vyksta žiemos maudynės, žemėlapyje. Dar liko pusė iššūkio, tad kviečiu visus norinčius prisijungti. Jei nepažįstate ledinių maudynių entuziastų, nebijokite atrasti jūsų apylinkėse besimaudančius ir prisijungti prie jų. Kartu – visada smagiau ir drąsiau lįsti į šaltą vandenį nei vienam, o labai dažnai eketėje užsimezgusios pažintys virsta gražiomis draugystėmis“, – šypsosi Simonas.

Kiekvieną žiemą skirtinguose miestuose kartu šaltame vandenyje besimaudantys ruoniai džiaugiasi atradę bendraminčių, tapę neišskiriamais draugais ir kartu skiriantys laiką prasmingai bei sveikatą stiprinančiai veiklai. Ledinių maudynių dalyviai dalinasi apie grūdinimosi nulemtą puikią savijautą, pozityvias mintis, asmeninių ribų praplėtimo pojūtį, užplūdusią energiją, o taip pat pagerėjusią kraujotaką, nustojusias šalti galūnes bei sustiprėjusį imunitetą.

Sveikuoliai ragina pasinaudoti likusia žiema ir jos šalčiu savo naudai – grūdintis ir stiprinti organizmą, pasineriant į ledinį vandenį. Jei norisi papildomos motyvacijos, galite kūrybiškai įamžinti savo ledinių maudynių akimirką ir dalyvauti ledinės nuotraukos konkurse – patirsite dar daugiau teigiamų emocijų, kurios – ne paslaptis – taip pat būtinos, norint išlikti sveikiems.

Agnieta Jonikienė

www.sveikuoliai.lt

Artimiausi renginiai:

Palangos ruonių maudynės – vasario 10 dieną.

25 metrų plaukimas ekete – Kovo 2 dieną.

Ledinės nuotraukos konkursas.

Bendras aktyvus Lietuvos ekečių žemėlapis

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: