Varėnos istorijos atspindžiai romane „Lėlininkas“

0
52
Lolita Jolanta Piličiauskaitė

Varėnos viešojoje bibliotekoje pristatytas muzikos edukologės, socialinių mokslų daktarės, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Pedagogikos katedros docentės, visuomenininkės Lolitos Jolantos Piličiauskaitės romanas „Lėlininkas“.

„Puiki žinia visiems geros valios žmonėms bei mylintiems ir norintiems mylėti. Kaip tik pradėjau vakarais skaityti Lolitos Jolantos PiličiauskaitėsLėlininką“. Ir žinote ką? Sunku atsitraukti! Joje tiek daug meilės, tiek daug gėrio, humoro, du lašai skausmo, daug mistikos ir dar daugiau romantikos…“ (Nijolė Franckevičienė, Facebook)

Be daugelio mokslinio turinio leidinių, autorės kūrybinės biografijos bagaže tai jau trečiasis romanas. Daug metų brandintas sumanymas bei domėjimasis psichologija tapo romano „Lėlininkas“ pagrindu. Tad apie ką romanas? Autorė šypsosi: „Istorija apie netoli Varėnos tarp miškų buvusią džiovos sanatoriją, apie Jį ir Ją ir apie svajones. Tai ir nuoširdi dėkingumo išraiška mano mamai, jos tėvams ir ypač vyriausiai mamos seseriai, mylėjusiai visus žmones, savo medicinos sesers darbą ir netoli Varėnos miškuose esančią sanatoriją, kurioje ji užaugo, ir kurioje gimė mano mama. Apie šeimyninius ryšius ir lėlininką, galintį padėti tuos ryšius keisti“.  Romano veiksmas iš mūsų dienų persikelia į sanatorijos klestėjimo – 1937-1939 metus. Realius įvykius, varėniškiams pažįstamas vietas, paįvairina pačios Lolitos Piličiauskaitės patirtys, paskanintos kruopele mistikos. Knygoje gausu autentiškų nuotraukų iš autorės asmeninio foto archyvo, kuriose užfiksuoti realūs žmonės, sanatorijos darbuotojų ir pacientų kasdienė rutina ir šventės.

Paklausta, kokia yra sėkmingos knygos paslaptis, autorė sakė: „Didžiausia sėkmė yra ne tiražo kiekis ar sėkmingas knygos pardavimas. Sėkmė yra tuomet, kai žmogus pasako: „Skaičiau kelis kartus, nes visa tai – apie mane“. Man, kaip autorei, sėkmė yra ir susitikimas su Jumis – skaitytojais. Ir, kam reikia, linkiu gyvenimo kelyje surasti lėlininką“.

Renata Česnulevičienė

Parengė VB bibliotekininkė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: