Minime Aleksandro Barausko 84-ąsias žūties metines

0
27

Penktadienį pagerbėme pirmojo pasieniečio, žuvusio pačioje Lietuvos okupacijos pradžioje, atminimą. Tuometės pasienio policijos pareigūnas Aleksandras Barauskas, Alytaus baro VI rajono Ūtos sargybos viršininkas šeimos akivaizdoje buvo nužudytas naktį iš birželio 14 į 15 d. Jam buvo 40 metų. Lietuvos valstybės sieną neteisėtai perėję raudonarmiečiai į namą, kur buvo ir sargybos būstinė, ir pareigūno butas, įsiveržė 3 val. 40 min. Pasienietį kapojo kardu, nors kavaleristų ten nebuvo, paskui paleido šūvį į galvą.

Už pirmąją sovietų okupacijos auką Senosios Varėnos Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios.

A. Barauskas pagerbtas ir žūties vietoje – Varėnos rajono Ūtos kaime. Prisiminti tragiški to meto įvykiai, padėta gėlių prie prieš trejus metus atidengto paminklo savo gyvybę paaukojusiam Lietuvos valstybės sienos gynėjui.

Gėlių padėta ir A. Barausko amžinojo poilsio vietoje Varėnos rajono Perlojos kapinėse.

Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo ir kalbą sakė vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abromavičius, kuris pažymėjo, jog Aleksandro Barausko simbolinė auka įprasmino Lietuvos nepriklausomybę.

A. Barausko atminimą taip pat pagerbė Varėnos rajono meras Algis Kašėta,  Lietuvos kariuomenės, policijos, šaulių atstovai, kiti svečiai, Pasieniečių klubo nariai.

„Aleksandras Barauskas ir šiandien su mumis, jis sėkmingai pasieniečiams padeda vykdyti tarnybą – jo vardu pavadinta viena iš sieną su Baltarusija saugančių VSAT užkardų, įsikūrusi Varėnos rajono Dubičių kaime, vienai iš VSAT Pasieniečių mokyklos auditorijų yra suteiktas A. Barausko vardas.  2015 m. A. Barausko vardu pavadintas tarnybos patrulinis laivas, kuris saugo Lietuvos – Rusijos sieną jūroje“, – sakė minėjime dalyvavęs VSAT vado pavaduotojas pulkininkas Saulius Nekraševičius.

Renginio metu buvo apdovanoti tarnyboje pasižymėję Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko pasienio užkardos pasieniečiai. VSAT atminimo medalis „Aleksandras Barauskas 1899–1940“ už ilgalaikį glaudų bendradarbiavimą, nuolatinę geranorišką pagalbą ir Aleksandro Barausko vardo sklaidą visuomenėje šiemet skirtas Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Varėnos rajono policijos komisariatui.

Varėnos pasienio rinktinės inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: