Pagrindinės klaidos įsigijus bonsą

0
11

Norint užauginti sveiką bonsai medelį, reikia užtikrinti tinkamą jo priežiūrą. Daugelis pradedančiųjų bonsai medelių augintojų neišvengia klaidų ir nudžiūvusių medelių. Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindines klaidas, kurias galite padaryti augindami bonsai medelį ir kurios gali būti priežastis, lemianti jūsų miniatiūrinio bonsai medelio nykimą.

Bonsai medeliui tinkamos aplinkos sąlygos

Viena iš pagrindinių klaidų yra neatsižvelgimas į bonsai medelio kilmę. Bonsai medeliai yra miniatiūrinės jų didesnių medžių versijos ir išlaiko tuos pačius aplinkos sąlygos poreikius. Pavyzdžiui, atogrąžų bonsai medelis neklestės esant šaltam klimatui, o medelis, kilęs iš sausų regionų, gali neišgyventi drėgnoje aplinkoje. Norėdami to išvengti, būtinai pasidomėkite bonsai medelio kilme ir įsitikinkite, kad galite sudaryti panašias aplinkos sąlygas jam augti.

Įsivaizduokite bonsai medelį ateityje

Renkantis bonsai medelį, svarbu atsižvelgti į būsimą medžio augimą. Tai apima galimą jo dydį, augimo kryptį ir formą. Norėdami išvengti klaidos, kai nežinoma kaip formuoti medelį, įsivaizduokite būsimą medžio augimą ir pasirinkite tą bonsai medelį, kuris atitinka jūsų ateities bonsai medelio viziją. Prižiūrėkite bonsus ir iš lėto formuokite jūsų norimą augimo kryptį ir formą bei dydį.

Tinkamas dirvožemis – būtina sąlyga

Bonsai medeliai turi specifinius reikalavimus dirvožemiui. Naudojant netinkamą dirvą, gali atsirasti šaknų puvinys, o tai galiausiai gali nužudyti jūsų bonsai medelį. Būtinai naudokite gerai nusausintą bonsai medeliams skirtą dirvožemio mišinį. Atminkite, kad bonsai medeliai auga labai skirtingoje aplinkoje nei įprasti augalai sode ar gamtoje.

Persodinimas yra būtinas

Bonsai medelius reikia persodinti kas 2-5 metus, priklausomai nuo bonsai medelio rūšies. Persodinimas gali lemti gerą augimą ir apsaugoti nuo augalo mirties. Būtinai išsiaiškinkite konkrečius savo bonsai medelio persodinimo reikalavimus ir, jei nesate tikri, pasikonsultuokite su patyrusiu bonsai medelių augintoju.

Ar jūsų bonsai medelis auginamas lauke, ar patalpose?

Vieni bonsai medeliai gali augti patalpose, o kiti tik lauke. Lauko bonsai medeliai yra klevai, ąžuolai, pušys, kadagiai, maumedžiai ir panašiai. Fikusai, kininiai ligustrai, alyvmedis, karmona, podokarpas ir panašūs bonsai medeliai yra kambariniai tropikų ir subtropikų klimato augalai.

Nebijokite patręšti bonsai medelį

Medis gamtoje auga žemėje ir naudoja savo šaknis, kad surastų išgyvenimui reikalingų maistinių medžiagų. Dabar pagalvokite apie savo bonsai medelį. Jei jūsų bonsai medelis pasodintas vazone, šios maistinės medžiagos greitai išsieikvos, todėl patręškite bonsai medelio dirvožemį, kad prisotintumėte bonsai medelio dirvožemį maistinėmis medžiagomis.

Užtikrinkite tinkamą apšvietimą

Norint užtikrinti, kad jūsų bonsai medelis gautų vienodą kiekį saulės, bonsai medelį pasukite į saulę maždaug kas savaitę, kad užtikrintumėte, jog visos bonsai medelio šakos gaus vienodą saulės šviesos kiekį. Pavyzdžiui, jau žinote, kad kadagiai turi gyventi lauke ir kad jiems klestėti reikia saulės. Pasodinkite kadagį lauke ten, kur saulės šviesos jis gaus visais kampais.

Venkite perlaistymo

Viena didžiausių pradedančiųjų bonsai medelių augintojų klaidų yra perlaistymas. Atminkite, kad bonsai medeliai nėra panašūs į įprastus vazoninius augalus. Jie turi unikalius laistymo poreikius. Perlaistymas gali sukelti šaknų puvinį ir grybelines bonsai medelio ligas. Norėdami to išvengti, prieš laistydami būtinai patikrinkite dirvožemio drėgmės lygį. Be to, naudokite gerai nusausintą dirvą ir įsitikinkite, kad bonsai medelio vazone yra angų, skirtų vandeniui pašalinti.

Norėdami auginti bonsai medelį, atkreipkite dėmesį į jo priežiūrą, aplinkos sąlygas, tinkamą apšvietimą, dirvožemį, venkite perlaisymo ir nebijokite kartas nuo karto patręšti bonsai medelį. Taip pat būkite kantrūs augindami ir formuodami bonsai medelį ir turėkite savo bonsai medelio ateities viziją.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: