Viskas apie vėles

0
16

Birželio 29 dieną Perlojoje milžinišką siaubo ir humoro dozę gavo vietiniai gyventojai ir kaimo svečiai, susirinkę į teatro „Labas“ dzūkišką spektaklį „Apie vėles, žemėj klajojančias“, sukurtą pagal Lietuvių tautos patriarcho Jono Basanavičiaus ir etnografo Norberto Vėliaus surinktas siaubo pasakas ir tarmes.

Geriausiai spektaklį apibūdina jį sukūrusių garsių aktorių Vitalijos ir Neringos tekstas, paskelbtas Vitalijos Mockevičiūtės feisbuke: „Dar nepamenu kap ir kodel atsidūriau aš tokian tamsiam seno dvaro rūsin. Ty išlindo keturios žmogystos žvakeli takų pasišviesdamos. Sėdo ir žmogaus sukūrimo istorijų poryc pradėjo. Man langvas šiurpulukas cik perbėgo per kūnų. Nespėjau nusramyc, o tos juodos žmogystos in laumes ir kipšukus pasvertė ir toookių pasiutpolkį užkūrė. Ty ir nuotakos per rakto skylukį landziojo ir bernas mergų grabi gulincių dabojo… O kap dzvi kelniuotos žmogystos romansus užtraukdavo, tai širdzis ilgesiu ir gėlu apsipyldavo. Jau mislinau, gal kitan pasaulin atsidūriau, bet laimei šalia buvis žmogus man pakuždėjo, kad ca ne anapus, o teatran aš. Kad ca ne raganos su velniais došinas, o du garsūs muzikantai (nu labai garsiai moka groc) Darius Mockevičius ir Paulius Kovalenko su garsiom aktorėm (ba tos irgi garsiai kalba) Vitaliju Mockevičiūti ir Neringa Varnelyti spektaklį vaidina, katrį pacys ir sukūrė. Nu tadu aš apramytas insižiūrėjau ir insiklausiau. Kiek išminties ir šposų šitan spektaklin barstoma <> Gilių išmintį gali išgirsc apie žmogaus būdų ir gyvenimų šiapusinį ir anapusinį iš šono paregėc, ir pasgūzdzyc ir pasjuokc!“

Tai trečiasis Varėnos viešosios bibliotekos projekto „Mobilūs pašnekesiai“ renginys, finansuotas Lietuvos kultūros tarybos ir Varėnos rajono savivaldybės. Projekto komanda dėkoja Perlojos bibliotekos bibliotekininkei Nijolei Krivienei, kultūros centro direktorei Irenai Stoškienei, bendruomenės pirmininkei Danutei Karalevičienei ir visiems perlojiškiams, pasistengusiems, kad renginys įvyktų.

Daiva Armonienė

Varėnos VB Informacinių išteklių skyriaus bibliotekininkė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: