Marcinkonyse humoro grupės „Spanguolė“ veiklos 25-metis paminėtas su galinga humoro banga

0
34

Žavi kūrybingi, sveikai ir šmaikščiai pasijuokti iš savęs ir kitų mokantys žmonės. Tokie yra marcinkoniškiai, jau dvidešimt penkerius metus šmaikštaujantys humoro grupėje ,,Spanguolė”, vadovaujamoje kūrybingos ir gražiomis iniciatyvomis tiesiog sproginėjančios Rimutės Avižinienės. Jos dėka Marcinkonyse labai skambiai nugriaudėja respublikinė humoro grupių šventė ,,Ėglis“!

Rūta Averkienė

Graži tradicija tęsiama – jau tryliktą kartą bendruomenės kultūros centro salė vos talpino žiūrovus, susirinkusius į kas antrus metus vykstančią respublikinę humoro grupių šventę „Ėglis“. Šiais metais šventė buvo ypatinga – joje kartu paminėta ir humoro grupės „Spanguolė“ veiklos 25-mečio sukaktis. Marcinkoniškiai ir svečiai vėl turėjo puikią progą pasijuokti drauge su ,,spanguoliukais“ bei  humoro grupių artistais iš Surviliškio ir Alytaus.

Rimutė Avižinienė kiekvieną išėjusį į sceną sutiko su dzūkišku humoru ir džiaugėsi, kad šis festivalis yra labai laukiamas, o į jį noriai atvažiuoja įvairūs humoro kolektyvai.

„Bobų radijas“ iš Surviliškio, Kėdainių rajono, vadovaujamas Erlandos Turskienės, savo vaidinime juokavo apie šių dienų Lietuvos aktualijas, o į kasdienes problemas pakvietė pažvelgti su juoko gaidele.

Pasišaipymo iš savęs bei kitų netrūko ir pikantiškoje Rimutės Avižinienės bei Eglės Miškinytės vadovaujamos humoro grupės „Spanguolė“  programoje.

Nuotaikingame renginyje iki ašarų juoktis privertė sudegusio teatro artistė Apolionija Zizirskienė (Vaidas Pračkaila), smagiomis dainomis žiūrovus linksmino  grupė ,,BENT‘‘ iš Alytaus rajono.

Po „juoko vėliava“ šalyje yra susibūrę daugiau kaip trisdešimt kolektyvų, kurie dalyvauja visoje Lietuvoje vykstančiose humoro šventėse. Marcinkonių humoro grupės „Spanguolė“ artistai yra laukiami visur, o jų originalūs, šmaikštūs pasirodymai palydimi gausiais aplodismentais.

R. Avižinienė prisiminė, jog per dvidešimt penkerius ,,Spanguolės“ gyvavimo metus sukurta arti dvidešimties programų: „Iš Čepkelių balos“, „Dzūkiškas biznis“, „Senis ir jūra“, „Per kančias į žvaigždes“, „Pasienio zona“, „Paskutinis patepimas“, „Operacija rekreacija ir kiti Juozapos nuotykiai“, „Cik nešaukit“, „Tin-di-rindi-riuška“, „O dzūkais leido būti cik dievai“ ir kitų.

„Spanguolė“ yra daugkartinė respublikinės humoro grupių šventės „Juokis“ laureatė, dalyvauja įvairiuose respublikiniuose bei rajoniniuose renginiuose, humoro grupių šventėse, o iš jų parsivežta daugybė apdovanojimų ir padėkų.

Vadovė padėkojo buvusiems ir esamiems kolektyvo artistams, kurie kiekvienas savo vaidyba prisideda prie grupės pasirodymų sėkmės.

Gražią sukaktį švenčiančios ,,Spanguolės“ vadovės Rimutė Avižinienė ir Eglė Miškinytė bei kitos artistės sulaukė daugybės sveikinimų, padėkos žodžių, ,,spanguoliukams“ palinkėta kūrybinės sėkmės ir gerų koncertinių kelionių. Gausybe sveikinimų, pagiriamųjų žodžių ir gėlių apdovanotos ,,Spanguolės” artistės pasižadėjo kurti naujus vaidinimus ir linksminti.

Vėliau šventės dalyviai ir svečiai buvo pakviesti paskanauti dzūkiškų vaišių, drauge pabendrauti ir pajuokauti.

Pasak šio festivalio idėjos autorės ir ,,sielos“ Rimutės Avižinienės, humoro grupių šventė „Ėglis“ buvo sumanyta dėl to, kad norėjosi turėti savo, didžiausio Lietuvos kaimo, teatrų šventę. Todėl ir pavadinimą sumanė dzūkišką, ir labai jau vaidybos žanrui pritinkantį. Kadagys, dzūkiškai ėgliu vadinamas, dygus, bet labai sveikas augalas. Kaip ir kandus humoristų pasijuokimas iš savo ir kitų ydų – kartais nemalonus, bet sveikas. Šaunu, kad kai vieni skundžiasi ir reiškia nesibaigiančias pretenzijas dėl įvairiausių sunkumų, kiti tiesiog juokiasi. Iš savęs, iš kitų, iš blogų savybių ir ydų. Hiperbolizuoti humoristiniai vaizdeliai iš nūdienos gyvenimo – puiki proga tarsi iš šalies pamatyti savo ir aplinkinių trūkumus.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: