Varėniškė Ieva Jurkūnaitė- Europos jaunimo plaukimo čempionato bronzos medalio laimėtoja

0
187
Ieva Jurkūnaitė

Elitinio rango Europos jaunimo plaukimo čempionatas, liepos 2- 7 dienomis vykęs Vilniuje, padovanojo daug gražių emocijų plaukimo gerbėjams. Lietuvos jaunieji plaukikai iškovojo 4 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos medalius. Čempionate startavo 600 jaunųjų plaukikų iki 18 metų iš 41 Europos šalies.

Tai artimiausias šalių plaukikų rezervas kitoms Olimpinėms žaidynėms.

Tačiau jau šiame čempionate startavo keletas plaukikų, kuriuos išvysime Paryžiaus Olimpinėse žaidynėse.

50-asis Europos jaunimo plaukimo čempionate debiutavo ir Varėnos sporto centre savo sportinį kelią pradėjusi varėniškė Ieva Jurkūnaitė, kurios pirmasis treneris Gytis Kašėta, o nuo rudens savo sportinį meistriškumą kelia globojama Kauno plaukimo mokyklos trenerių brigados.

Keturiolikmetės Ievos debiutas Europos jaunimo čempionate apvainikuotas bronzos medaliu mišrioje estafetėje 4×100 m kompleksu, kai komandą sudaro du vaikinai ir dvi merginos. Ieva puikiai nuplaukė savo paskutinį etapą laisvu stiliumi ir finišavo trečia, taip užtikrindama komandai vietą finale ir sėkmės atveju – medalį.

Finale Ievą pakeitė Kanadoje besitreniruojanti Silvija Statkevičius.

Lietuvos mišrus kvartetas 4×100 ml.st. kompleksu iškovojo bronzos medalį ir pasiekė naują Lietuvos rekordą, pagerindamas buvusį, kurio bendraautorėmis buvo Rūta Meilutytė ir Kotryna Teterenkova…

Tačiau Ieva neliko be rekordo. Ji su kartu su komandos draugėmis tapo Lietuvos plaukimo rekordininkėmis estafetėje 4x200m l.st. – 8,14,21 sek. ir finale užimdamos 7 vietą.

Ievos debiutas tokio aukšto rango varžybose buvo labai sėkmingas: iškovotas bronzos medalis, kartu su komanda pasiektas Lietuvos moterų rekordas, ženkliai pagerinti asmeniniai rezultatai.

Jeigu taip tobulės ir toliau, Ievos lauks dar bent trys tokio rango Europos čempionatai, o gal ir Pasaulio…

Reikia prisiminti, kad Ieva prieš pora savaičių Lietuvos jaunių čempionate tapo geriausia plaukike, susumavus 3 geriausius rezultatus ir iškovojusi 5 aukso bei du bronzos medalius.

Kai dauguma plaukikų jau pradeda atostogauti, Ievos laukia dar vienas atsakingas startas – kraunasi lagaminą skrydžiui per Atlantą į Pasaulio jaunių žaidynes iki 15 metų Meksikoje.

Žaidynėse Lietuvos plaukimo komandoje tik 2 vaikinai ir 2 merginos. Be plaukikų Lietuvai atstovaus ir kitų sporto šakų atstovai.

Belieka Ievai palinkėti ir kito sėkmingo debiuto jau varžantis su geriausiais pasaulio jaunaisiais plaukikais Meksikoje.

V.ŪLYS

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: