Taisyklingas ir sveikas judesys privalo tapti reikšminga gyvenimo dalimi, nes nejudra yra vienas iš rizikos faktorių, galinčių prisidėti prie ankstyvo širdies ir kraujagyslių ligos išsivystymo…
Jovita SAMAUSKIENĖ,
Gydytoja kardiologė
Nejudra yra vienas iš rizikos faktorių, galinčių prisidėti prie ankstyvo širdies ir kraujagyslių ligos išsivystymo.
Vasaros pabaigoje subūriau bendraminčių kompaniją iššūkiui: „Receptas širdžiai – tūkstančiai žingsnių per dieną“.
Neįtikėtina, kokia stipri motyvacija tai buvo kasdien, nesvarbu, kokia sunki darbo diena ar kelintą valandą grįžau namo, pasportuoti.
Žingsnių „skaitliukas“ įgavo tokį pagreitį, kad kai kurie nebespėjom vytis sparčiausių.
Nesu žingsniuotoja, tai nėra mano mėgstamiausia veikla, nes ilgiau paėjus man stipriai skauda klubo sąnarį. Šis žingsnių iššūkis man tapo tikru iššūkiu.
Kad nenuvilčiau pati savęs ir neprarasčiau motyvacijos, pasitariau su treneriu Pavelu Kaliadziuk ir didžiąją laiko dalį vaikščiojau ATBULA.
Kinai ir japonai, jau seniai vaikštantys atbulomis, puikiai žino, kad 100 žingsnių atgal yra lygūs 1000 įprastinio ėjimo žingsnių.
Pasirodo, vaikščiojimas atbulomis jau seniai naudojamas fizioterapijoje nugaros skausmams, kelio problemoms ir artritui malšinti. Kai kurie tyrimai rodo, kad vaikščiojimas atbulomis gali teigiamai paveikti pažintinius gebėjimus, tokius kaip atmintis, reakcijos laikas ir problemų sprendimo įgūdžiai. Taip pat nustatyta, kad vaikščiojimas atbulomis sudegina daugiau kalorijų negu ėjimas į priekį
Tad einant į pabaigą rugsėjo mėnesio iššūkiui, galvoje susidėliojo daugybė taškų apie judumą, tikslų išsikėlimą, motyvaciją.
Savo pacientams/paskaitų dalyviams visada kartoju, kad „Neskubėkite iš karto pirkti abonemento į sporto klubą metams. Išbandykite kuo daugiau veiklų ir atraskite savo mėgstamą veiklą“. Dar kartą pati tuo įsitikinau.
TAISYKLINGAS ir SVEIKAS judesys privalo tapti reikšminga gyvenimo dalimi. Kaip ir visur gyvenime, SVARBIAUSIA sportuojant REGULIARUMAS, o tam reikia susiformuoti įprotį.
Visi kartoja, kad reikia 21d., kad susiformuotų įprotis. Tačiau pagal paskutinius tyrimus, reikia net 66 dienų.
Fizinę veiklą turime išlaikyti ištisus metus, ir ne tik svorio kontrolei. Tad neužtenka prieš bikini sezoną 2-3 mėn. pasportuoti.
Fizinio aktyvumo reikia dėl centrinės nervų sistemos, širdies ir kvėpavimo veiklos, šypsenos Jūsų veide.
Fizinė veikla turi ugdyti 3 savybes: jėgą, ištvermę ir lankstumą.
Tačiau nepamirštam, visko reikia su saiku. Negalime treniruotis 6-7 kartus per savaitę, jei norime, kad judesys neštų naudą ir sveikatą Jūsų kūnui. Jam taip pat reikia poilsio.
Kaip suprasti, ko Jūsų kūnui reikia? Tiesiog įsiklausykite į jį! Jis viską pats pasakys. Neforsuokite, bet, žinoma, ir neatidėliokite rytojui. Būkite sąžiningi su savimi, juk viską darote tik dėl savęs.
https://www.facebook.com/jovita.kontautaite/videos/2302610216748280