Paštas ant ratų

0
270

Rajono gyventojai sunerimę ir ne be reikalo – AB Lietuvos paštas užsimojo pertvarkyti paštus, todėl daugelyje kaimo vietovių jų tiesiog nebeliks. Iš 14
paštų, buvusių mūsų rajone, liks tik du – Varėnoje ir Merkinėje

Romana Vaičkutė

Gyventojai nepatenkinti
Tokiems Lietuvos pašto užmojams gyventojai nepritaria – daug abejonių kelia tvirtinimas, kad žmonės visas paslaugas gaus kaip ir anksčiau, o gal netgi daugiau, kad uždaromas tik pastatas, o ne pati pašto funkcija. Nemažo Valkininkų miestelio bendruomenė rinko parašus ir juos perdavė Varėnos r. savivaldybei – 860 valkininkiečių parašų, kurie protestuoja dėl pašto uždarymo Valkininkuose. Nepatenkinti šia pertvarka ir perlojiškiai, matuiziškiai bei kitų kaimų gyventojai.
Varėnoje lankėsi Lietuvos pašto atstovai – jie po susitikimo su rajono vadovais, pabuvojo laikraščių redakcijose. Su „Giružio“ žurnalistais susitiko AB Lietuvos pašto atstovė žiniasklaidai Aušra Kurtkutė. Ji išsamiai papasakojo, kaip vyks pertvarka, kas yra mobilusis laiškininkas, kokias paslaugas jis teiks.

Mobilusis laiškininkas: atsakymai į aktualiausius klausimus
Kaip sakė A.Kurtkutė, šių metų rudenį Varėnos rajone gyventojams paslaugas pradės teikti mobilus laiškininkas. Tai II mobilaus laiškininko projekto etapas – prieš 2 metus mobilus laiškininkas pradėjo veikti 12 kitų Lietuvos savivaldybių. Pasak A.Kurtkutės, paštas dar niekada nebuvo taip arti gyventojų, nes nebe pastarieji eis į paštą, tačiau paštas pas juos atvyks suteikti visų pašto paslaugų.
Įgyvendinus mobilaus laiškininko projektą, kaimiškų vietovių paštai bus pertvarkomi, miesto paštai liks nepakitę – 14 kaimo paštų bus pertvarkoma, Varėnos ir Merkinės paštai liks nepakitę. Varėnos rajone veiks 12 mobilių laiškininkų. Įvedus mobilaus laiškininko projektą, nereiškia, kad Varėnos rajono kaimiškų vietovių gyventojai liks be pašto paslaugų – 1 metus vyks pereinamasis laikotarpis, kad gyventojai priprastų prie pokyčių: įprastas paštas jų miestelyje dirbs trumpiau, jo patalpose tam tikromis valandomis lauks mobilus laiškininkas, kuris suteiks visas pašto paslaugas. Po pereinamojo laikotarpio liks tik minėti centriniai paštai, iš kurių kasryt pas gyventojus išvyks mobilūs laiškininkai.
Įgyvendinus šį projektą, klientai lengviau gaus pašto paslaugas, nes patiems nebereikės eiti į pašto skyrių – laiškininkas atvažiuos pas juos į namus, darbuotojams padidės darbo etatai, jie gaus naujus tarnybinius automobilius ir išmaniąsias planšetes, tad visos operacijos vyks sklandžiau ir greičiau. Jau dabar 70 proc. visų pašto paslaugų vykdoma per laiškininkus, tad didesnio pokyčio gyventojai nepajus.

Kaip išsikviesti mobilųjį laiškininką?
Mobilųjį laiškininką išsikviesti į namus galima dėl šių pašto paslaugų: norint išsiųsti laišką ar siuntinį, registruoti siuntą ar pageidaujant, kad registruotoji pašto siunta į namus būtų pristatyta pakartotinai. Taip pat per mobilų laiškininką galima užsakyti leidinių prenumeratą, sumokėti mokesčius, gauti įvairias socialines išmokas ir pensijas.
Norint išsikviesti mobilų laiškininką, reikia skambinti bendruoju Lietuvos pašto informacijos numeriu 8 700 55 400 arba rašyti el. paštu info@post.lt ir operatorius užregistruos iškvietimą. Laiškininko iškvietimas nieko nekainuoja. Prieš atvykdamas laiškininkas klientui pasiskambins, kad planuojamu laiku jis būtų namuose.
Kaip atsiimti siuntą, gavus pranešimą?
Jeigu laiškininkui pirmą kartą nepavyko pristatyti siuntos, jis atspausdins informacinį pranešimą ir paliks jį gaunamųjų laiškų dėžutėje. Siuntą galima atsiimti keliais būdais:
Išsikviesti mobilųjį laiškininką į namus, užregistruojant telefonu 8 700 55 400 pakartotinį siuntos pristatymą. Ši paslauga papildomai nekainuoja.
Nuvykti į paštą ir atsiimti siuntą.

Ar galima išsikviesti mobilųjį laiškininką siuntą pakartotinai pristatyti šiandien, o ne rytoj?
Mobilieji laiškininkai, dirbdami savo darbą, per dieną turi apvažiuoti numatytą maršrutą: aplankyti juos telefonu išsikvietusius gyventojus ir tuos, pas kuriuos turi užsukti įprastai, pristatydami pašto korespondenciją ir prenumeruojamus spaudos leidinius, pensijas. Dėl suplanuoto grafiko ir laiko planavimo mobilieji laiškininkai tą pačią dieną pakartotinai siuntos nepristato, tai jie padaro kitą darbo dieną po iškvietimo.

Kaip užsiprenumeruoti spaudos leidinį?
Mobilusis laiškininkas paslaugas teikia įvairesniais būdais nei anksčiau, todėl ir užsisakyti spaudos leidinio prenumeratą galima pasirinkus klientui patogiausią būdą:
Kai mobilusis laiškininkas paslaugas teikia atvykęs į kliento namus.
Kai mobilusis laiškininkas atvyksta į namus iškviestas telefonu 8 700 55 400 dėl pašto paslaugų. Tuo pačiu jis suteiks ir visų kitų klientui reikalingų paslaugų, tarp jų – ir spaudos leidinių prenumeratą.
Kai mobilusis laiškininkas klientų laukia specialioje paslaugų teikimo vietoje numatytu laiku, kuris yra nurodytas ant viešai naudoti skirtos (geltonos) pašto dėžutės. Tiksli laiškininko paslaugų teikimo vieta bus nurodyta seniūnijos skelbimų lentoje. Taip pat ją galima rasti tinklalapyje www.lietuvospaštas.lt. Paslaugų teikimo vietoje neimamas prenumeratos užsakymo mokestis.
Taip pat užsisakyti spaudos leidinių galima Lietuvos pašto tinklalapyje www.prenumeruok.lt arba paskambinus klientų informacijos telefonu 8 700 55 400, arba parašius info@post.lt ir atlikus bankinį mokėjimą klientui patogiausiu būdu.

Ar pasikeis spaudos, pašto korespondencijos siuntų ir pensijų pristatymas į namus?
Prenumeruotų spaudos leidinių, pašto korespondencijos, pensijų ir socialinių išmokų pristatymas į namus vyks taip, kaip ir dabar – laiškininkai ir toliau įprastai atlieka jiems skirtą kasdienį darbą.

Pašto reforma rajono vadovų pritarimo nesulaukė
Lietuvos pašto atstovai susitiko su Varėnos rajono pašto skyrių darbuotojais, planuojami pokyčiai buvo pristatyti ir Varėnos rajono savivaldybės vadovams bei seniūnams. Naujoves pristatė Lietuvos pašto Tinklo padalinio vadovas Jonas Sadauskas, Rytų regiono vadovė Jurga Railaitė Strelkovė ir Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė.
Kaip teigiama savivaldybės pranešime, išklausęs apie planuojamus pokyčius Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta išsakė savo įžvalgas bei nuogąstavimus. Visų pirma akcentavo žmogiškąjį faktorių, domėjosi pašto darbuotojų ateities perspektyvomis ir paslaugos gavėjų tinkamu aptarnavimu, saugumu. Pažymėjo, jog visose gyvenvietėse, kuriose šiuo metu yra pašto skyriai, gali pasiūlyti geresnes patalpas. Analogiški pasiūlymai buvo teikti ir anksčiau, tačiau Lietuvos paštas juos atmesdavo. A. Kašėta taip pat atkreipė dėmesį, kad Varėnos rajonas didžiausias, 70 proc. teritorijos yra miškai, sodybos nutolusios viena nuo kitos, kaimo vietovėse gyventojų daugumą sudaro vyresni žmonės. Pastebėjo, jog, sumažinus pašto darbuotojų skaičių, vienam darbuotojui teks didesnis darbo krūvis ir dalį žmonių paslauga pasieks vėliau nei iki šiol buvo. Be to, mobilieji pašto automobiliai bus laikomi prie stacionarių pašto skyrių. Darbuotojai savo transportu turės atvykti jų pasiimti ir pradėti darbo dieną. Tai taps kasdieniu iššūkiu tolimesnių vietovių darbuotojams. Rajono meras stebėjosi, jog pašto skyrių neliks Valkininkuose ir Matuizose. Valkininkų seniūno pavaduotoja pašto atstovams įteikė gyventojų parašus, kad miestelyje išliktų stacionarus pašto skyrius.
Rajono meras Algis Kašėta Lietuvos pašto atstovams akcentavo, kad dabar esantis modelis tenkina gyventojus, nesulaukiama nusiskundimų, todėl nepritaria skubotoms permainoms. Siūlė atsižvelgti į pateiktas pastabas dėl krašto specifikos bei žmonių poreikių.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: