Varėnoje VMI gyventojams grąžino 919 tūkst. Eur GPM permokos

0
83

Pagrindiniai faktai:
• Pajamų mokesčio permoka grąžinama dėl pritaikyto per mažo NPD, sumokėtų gyvybės draudimo ar pensijų įmokų, palūkanų už būsto kreditą bei įmokų už studijas;
• Permoka grąžinama tik gyventojams, neskolingiems valstybei ir laiku pateikusiems visas privalomas deklaracijas;
• Deklaracijas už 2018 m. turėtų patikslinti 196 Varėnos r. savivaldybės gyventojai, kuriems sugrįžtų 70,9 tūkst. eurų GPM permokos;
• Galimybe susigrąžinti GPM permoką už 2018 m. dar gali pasinaudoti 1,1 tūkst. Varėnos r. savivaldybės gyventojų (158 tūkst. eurų sumai).

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad 5,1 tūkst. Varėnos r. savivaldybės gyventojų, kurie laiku bei teisingai užpildė pajamų deklaracijas, mokesčių administratorius iki liepos 31 d. pervedė 919 tūkst. eurų Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokų.
„Atkreipiame dėmesį, kad deklaracijas pateikę, tačiau permokų iki liepos 31 d. nesulaukę, gyventojai turėtų pasitikrinti ar jiems nereikia patikslinti pateiktos deklaracijos. Mokesčių inspekcijos duomenimis, Varėnos r. savivaldybėje deklaracijas turėtų patikslinti 196 gyventojai, kuriems sugrįžtų 70,9 tūkst. eurų GPM. Visus priminimus apie nepateiktas deklaracijas ar tikslintinus duomenis bei kitus dokumentus galima rasti prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS), skiltyje „Pranešimai vartotojui“. Pažymėtina, kad permoką galima susigrąžinti už praėjusius penkerius metus“, – teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė.
Daugiausiai permokų susidarė dėl per mažo pritaikyto neapmokestinamųjų pajamų dydžio (NPD). GPM permoką gali susigrąžinti ir tie gyventojai, kurie mokėjo gyvybės draudimo ar pensijų įmokas, palūkanas už būsto kreditą, įmokas už studijas. Kaip ir kasmet, grąžinant permoką atsižvelgiama, ar gyventojas nėra skolingas valstybei bei ar yra pateikęs, patikslinęs ankstesnių laikotarpių turto ir pajamų deklaracijas, kurias jam privaloma pateikti.
Susigrąžinti GPM permoką už 2018 m. dar galėtų 1,1 tūkst. Varėnos r. savivaldybės gyventojų, jei pateiktų GPM deklaraciją per EDS. VMI pastaraisiais metais gyventojus informuoja asmeniškai apie šią galimybę, kuria pasinaudoti galima už penkerius praėjusius metus.
Išsami informacija apie pajamų ir turto deklaravimą bei permokų grąžinimą paskelbta interneto svetainėje www.vmi.lt, pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima paskambinus mokesčių informacijos telefonu 1882 arba +370 525 53190 arba nuvykus į gyventojų aptarnavimo skyrius.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: