Varėniškiai atvertė dar vieną mokslo metų puslapį

0
1085

Rugsėjo 2-ąją beveik visos Varėnos rajono mokyklos pasitiko naujuosius mokslo metus, tik Merkinės Vinco Krėvės gimnazija šventė sekmadienį – viena iš 20 Lietuvos mokyklų, šventusių Mokslo ir žinių dieną rugsėjo 1-ąją. Kai kurios mokyklos šiemet ištuštėję, jose yra tik 13 ar 26 mokiniai, o štai „Ryto“ progimnazijoje šiemet daugiau kaip po 20 metų sulaukta net 107 pirmokėlių, o iš viso mokykloje – 686 mokiniai 29 klasėse

Živilė Puidokaitienė

Šventė

„Ąžuolo“ gimnazijos direktorė Milda Padegimaitė pasveikino gimnazistus ir mokytojus: „Rugsėjis vėl mus sukvietė draugėn, suėjom, sugrįžom, todėl sakau – sveiki sugrįžę tie į mokyklą, kurie ne vienerius metus dirbate joje ir mokotės. Sveiki atėję į mokyklą tie, kurie mūsų gimnazijoje šią rugsėjo 2-ąją yra pirmą kartą. Mes esam didelė bendruomenė, todėl linkiu, kad per metus mes gyventumėm gražiai, įdomiai, kad mūsų bendruomenėje būtų daug tolerancijos, supratimo, pasitikėjimo savimi ir visais kitais aplinkiniais“.

Gimnazistų pasveikinti atvyko ir Varėnos savivaldybės meras Algis Kašėta bei palinkėjo gražaus sutarimo visai gimnazijos bendruomenei, kad būtų supratimas, jog tik per gražų bendradarbiavimą, per gražų sutarimą, per geras emocijas mes pasiekiam daug didesnį rezultatą: „Noriu palinkėti, kad jūsų širdyse degtų noras pasisemti kuo daugiau žinių, kad ateitumėte ne tik tėveliams ir mokytojams atidirbti, bet sau. Svarbiausia, kad jūs turite tikslų ir jums čia yra gera galimybė padėti pagrindus pasiekti savo svajones“.

107 pirmokai

„Ryto“ progimnazijos direktorius Rimas Vasiliauskas neslėpė džiaugsmo dėl gausaus moksleivių skaičiaus: „Naujuosius mokslo metus mokykla pasitinka pagausėjusi, šiuos mokslo metus pasitinka 686 mokiniai 29 klasėse. Lyginant su praėjusiu rugsėju 30 mokinių daugiau, todėl džiaugiamės, kad mūsų būrys pagausėjo. Labai džiugu, kad šiemet, daugiau kaip po 20 metų, mokyklos slenkstį pirmą kartą peržengs 107 pirmokėliai. Seniai nebuvo tokio gražaus pirmokėlių būrio. Mieli, pirmokėliai, labai džiugu jus šiandien matyti, galbūt dar ne visai atsibudusius, bet tikimės, kad kas rytą į „Rytą“ jūs eisite su džiaugsmu, su noru ir visus tuos metus šis jūsų gaus ratas, augant jums, suksis ir jūs sėkmingai baigsite mokslo metus“. Pedagogams direktorius palinkėjo sveikatos, ištvermės ir kantrybės, kuo geresnių mokinių.

Šventėje dalyvavo rajono meras A. Kašėta, Seimo nario Juozo Baublio padėjėjas Edvinas Grikšas, kuris pasveikino mokyklos bendruomenę, o pirmokėliams įteikė atšvaitus.

Muzikiniai pasveikinimai

Vėliau mokslo metų šventė laukė ir Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykloje, kur skambėjo dainos bei įvairiais instrumentais atliekami kūriniai. Šios mokyklos direktorė Renata Bakulienė džiaugėsi gausiai susirinkusiais moksleiviais ir jų tėveliais: „Labai džiaugiuosi, kad mes esame vieni kitų palaikymo komanda. Tikrai mūsų bendruomenė nuostabi, draugiška ir unikali. Mes čia susiburiame kurti, ne griauti, mes turime gražių svajonių, mes muzikuojame, piešiame, dainuojame, grojam, vaidiname. Mes esame laisvi, galime būti šiuose namuose savimi. Linkiu geros kloties ateinančiais intensyviais mokslo metais, mūsų laukia stambūs projektai, dainų šventės, parodos, nebus laiko, kada atsikvėpti, o tik bėgti, norint įgyvendinti gražius darbus“.

Varėnos savivaldybės švietimo skyriaus vedėja Stasė Bingelienė perdavė mero tikėjimą ir viltį, kad kiti mokslo metai prasidės renovuotose patalpose, gražioje, jaukioje salėje: „Noriu pridurti, kad tas neformalusis vaikų ugdymas yra tarsi vyšnia ant ugdymo torto, nes būtent per šitas veiklas atsiskleidžia mūsų vaikų gebėjimai, atsiskleidžia jų talentai. Vardan tos Varėnos!“.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: