Varėniškiai pažvelgė į vieno kiemo fotografijas

0
93

Šiandien, rugsėjo 13 d., Varėnos kino ir parodų salėje buvo atidaryta kraštiečio Julijaus Vaicekausko paroda „Vieno kiemo fotografija”, kurioje atsiveria galimybė į paprastus ir, atrodo, tokius įprastus buitinius dalykus pažvelgti kitu kampu, pamatyti to paprastumo žavesį

Živilė Puidokaitienė

Parodoje eksponuojama apie 50 fotografijų, su nuostabiai įamžintomis gyvenimo akimirkomis. Tai ne vienerius metus kurtas ciklas, kuriame autoriaus žvilgsnis stabteli ties kiemo aplinka, daiktais, jų faktūra, augalija ir pan.

Parodos autorius teigė, kad fotografuoti viename kieme iš vienos pusės yra ir privalumas, o iš kitos pusės – tam tikras suvaržymas: „Ką geriausiai pažįsti? Save arba savo kiemą. Tame kieme gali atrasti labai įdomių dalykų, ypač, kai stebi nuo ryto iki vakaro, žiemą ir vasarą, įvairiais rakursais. Tai teikia didelį džiaugsmą fotografuojant, o kartu ir didelį įsipareigojimą, kartais net ir nusivylimą, jeigu nepavyksta tai, ką suplanuoji”. J. Vaicekausko teigimu, visi poetai, fotografuojantys ir nefotografuojantys žino, kad gražiausia ir žavingiausia akimirka yra labai trumpalaikė, čia yra, o čia jau nėra. „Mano kiemas yra privalumas ir nereikia važiuoti į jokius kurortus, maljorkas, įdomybių galima rasti ir savame kieme, savoje parapijoje, savame rajone”, – įsitikinęs parodos autorius.

Varėnos rajono meras Algis Kašėta dėkojo J. Vaicekauskui už tokią sielai artimą parodą, už tas užfiksuotas akimirkas ir teigė, kad Varėnai labai pasisekė, jog turi tokį metraštininką.

Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos Biologinės įvairovės skyriaus vedėjas Mindaugas Lapelė atskleidė, kad metai duoda ne tik sidabrą plaukuose, bet metai suteikia ir privalumų: „Mes jau ne taip skubame, tad galime daug ką pastebėti, nes lėčiau vaikštome. Galim ilgiau pagalvoti, o dar turime ir gyvenimišką patirtį, tad galim ir įvertinti”.

Julijus Vaicekauskas važinėdamas po Lietuvą sukūrė ne tik mūsų krašto vaizdų, bet fiksavo ir įvykius, miesto šventes, vaikų bei suaugusiųjų portretus. Jo sutiktas žmogus tarsi artimas autoriui, rodos, tarp jų neįsiterpia fotoaparatas, žvilgsnis dažniausiai tiesus, atviras, o emocija nesuvaidinta.

Parodos atidarymo metu muzikinius kūrinius atliko vokalinis ansamblis „Rūta“, kuriam vadovauja Daiva Selevičienė.

Paroda veiks iki spalio 2 d.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: