Aviamodeliuotojams – ekstremalūs išbandymai

0
107

Šalies laisvo skridimo aviamodelių sporto mėgėjai rinkosi į Madžiūnų pievas, kur vyko paskutinės sezono varžybos – „Varėnos taurė 2019“. Nors permainingas rudens oras nepagailėjo ekstremalių išbandymų „ore ir ant žemės“, tačiau varžybos įvyko, prizininkams išdalinti apdovanojimai bei gausios asmeninės dovanėlės.
Sėkmingiausiai iš suaugusiųjų varėniškių varžybose pasirodė Virginijus Ivančikas F-1-B modelių klasėje, pelnęs 2 vietą, Edvardas Žilinskas F-1-A modelių klasėje liko trečias. Mažieji Varėnos aviamodeliuotojai sėkmingai startavo sklandytuvų F-1-H klasėje, kur iškovojo visas 3 prizines vietas. Čia geriausiai modelį skraidino Augustas Kurminas, tapęs varžybų nugalėtoju. Jauniausias iš varėniškių Kristupas Budėnas pirmą kartą tapo šių varžybų prizininku, iškopęs į 2 -ąją prizinę vietą ir aplenkęs daugkartinę prizininkę ir nugalėtoją Eglę Misiūtę, likusią trečioje prizinėje vietoje.
Po šių varžybų greitai paaiškės šalies laisvo skridimo 2019 metų taurės įskaitos prizininkai ir reitingų suvestinė.
Spalio mėn. Lost Hille , JAV, vyks Pasaulio laisvo skridimo aviamodelių čempionatas. Jame kartu su kitais šalies rinktinės nariais dalyvaus ir trys varėniškiai. Sklandytuvų F-1-A modelius skraidins Justinas Bartkevičius, o Virginijus ir Pijus Furmaniukai startuos F-1-C klasės modeliais.