„Ūla“ čempionatą pradėjo pergale

0
207

Praėjusį sekmadienį prasidėjęs 2019/20 Lietuvos vyrų rankinio pirmosios lygos čempionatas Varėnos „Ūlos“ komandai atnešė pirmąją pergalę. Atjaunėjusi mūsų ekipa naująjį sezoną pradėjo Tauragėje, kur jų laukė rungtynės su vietos „Šiltauros-SC“ vyrais

Virgilijus Mundrys

Įdomu tai, kad šių ekipų dvikova prasidėjo ir pastarųjų metų pirmenybės, o žvelgiant į priekį, galima pažymėti, kad abi jos baigėsi panašiais rezultatais – pernai „Ūla“ laimėjo 29:20, o šiemet – 29:22.
Rengiantis pirmosioms naujojo čempionato rungtynėms, „Ūlos“ treneriui Irmantui Markiavičiui buvo neramu. Jis žinojo, kad varžovai išvakarėse buvo sustiprinę savo ekipą trimis vyresniais patyrusiais žaidėjais. Tuo tarpu šį kartą į Tauragę dėl įvairių aplinkybių negalėjo išvykti nė vienas iš „Ūlos“ senbuvių. Jaudintis turėjo ir mūsų ekipos vartininkų trenerė Gintarė Krapukaitienė, nes po labai įspūdingo žaidimo praėjusiame čempionate į Vilnių mokytis Aurimas Dobrovolskas dingo iš komandos „akiračio“. Tad šiose pirmenybėse „Ūlos“ vartus turės ginti jauni vartininkai. Tačiau jau pirmos rungtynių su „Šiltaura-SC“ parodė, kad nepaisydama nuostolių, Ūla“ išsaugojo savo pagrindinę savybę – kovingumą.
Pirmą rungtynių, o tuo pačiu ir čempionato, įvartį pelnė varėniškis Justas Lynikas. O kai jis netrukus pasižymėjo dar dviem taikliais metimais, „Ūla“ pirmavo – 3:1. Deja, po kurio laiko teisėjai už „per kietą“ gynybą turėjo skirti dviejų minučių nuobaudą vienam mūsų komandos žaidėjui. Tuo pasinaudoję varžovai pelnė tris įvarčius be atsako ir išsiveržė į priekį – 4:3. Laimei, tai buvo vienintelis atvejis, kai per šį susitikimą pirmavo šeimininkai. Pajutusi pavojų „Ūla“ sukruto. 7 m baudinį atrėmė naujasis varėniškių vartininkas Laurynas Mikelionis, o komanda pradėjo aktyviau gintis. Tad rezultatas vėl augo „Ūlos“ naudai ir kėlinys buvo laimėtas – 16:11.
Po pertraukos dzūkai tęsė savo atakas ir 47-tą minutę jau pirmavo – 25:17. Bet po to mūsiškiai staiga įkrito į „duobę“ ir per šešias minutes nesugebėjo įmesti nė vieno įvarčio. Tuo tarpu šeimininkai, kurių gretose labai aktyvus buvo pusiaukraštinis Dominykas Garbelis, pradėjo vytis „Ūlą“. Likus žaisti keturias minutes, komandas skyrė jau tik trys įvarčiai – 25:22. Tačiau dzūkai ir šį kartą nepalūžo. Po trenerio paprašytos pertraukėlės, komanda pradėjo aktyviau žaisti, geriau išnaudoti aikštės kraštus. Tai ir nulėmė rungtynių baigtį. Per keturias likusias minutes „Šiltaura“ nepelnė nė vieno įvarčio, o „Ūla“ įmetė 4 ir laimėjo rungtynes – 29:22.
Varėnos komandos rezultatyviausiu žaidėju Tauragėje tapo J. Lynikas, pelnęs įvarčius. Be jo taikliais metimais pasižymėjo Klaidas Stoškus – 5 kartus, Edvinas Miškinis ir Virginijus Pozniakas – po 4, Gytis Ižganaitis ir Aurimas Balčikonis – po 3, Benas Pekarskas, Mantas Sereičikas ir Kęstas Leikauskas – po 1.
„Šiltauros-SC“ ekipos geriausi snaiperiai buvo D. Garbelis – 11 įvarčių ir T. Macaitis – 5.
Kitos pirmojo turo rungtynės baigėsi taip: Klaipėdos „CDC-Telekom-Mėmelis“ – „HC Molėtai“ – 29:32 (15:13), Pasvalio „Voran-SM“ – Šalčininkų „Sokol“ – 28:30 (13:15), Kauno r. „SM-Garliava“ – Vilniaus „HC Amber“ – 25:30 (17:19). Paskutinės praėjusio sekmadienio rungtynės tarp Lietuvos jaunių rinktinės ir Vilniaus „SM Tauro-Smūgio“ komandų buvo atidėtos.
Šio čempionato antrojo turo rungtynes „Ūla“ žais spalio 6 dieną Varėnos „Ąžuolo“ sporto salėje su Klaipėdos rankininkais. Pradžia – 13 val.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: