Užkirto kelią nelaimei?

0
93

Praėjusį penktadienį varėniškiai, atvažiavę prie „Ryto“ progimnazijos po pamokų pasiimti savo vaikų, nustėro pamatę, kad įvažiavimas į gretimai esančią Dzūkų g. 68 daugiabučio stovėjimo aikštelę yra užtvertas raudonais borteliais. Nuotraukos labai greitai apskriejo ir internetinę, socialinę erdvę, tad pasipiktinimą tokia nauja tvarka išliejo ne vienas savo atžalą į mokyklą vežiojantis varėniškis, kadangi rytais, susidarius automobilių spūstims, šio daugiabučio aikštelė tampa išsigelbėjimu, norint apsisukti ar tiesiog laisviau išvažiuoti į Marcinkonių gatvę. Tačiau šio daugiabučio gyventojai taip pasielgė vedami ne principų, o, kaip teigia jie patys, kad užkirstų kelią nelaimėms, nes jau praėjusiais metais vairuotojas vos nepartrenkė mokinukės, tad kai ateina tamsusis periodas, gyventojai nuolat nerimauja dėl galimų tragedijų

Živilė Puidokaitienė

Užtvėrė įvažiavimą
Penktadienį atsiradus daugiabučio stovėjimo aikštelės užtvėrimui buvo daugybė nepatenkintų tėvų, atsirado ir iš to paties daugiabučio asmenų, kuriems toks sprendimo būdas atrodė netinkamas, todėl jie iškvietė policijos pareigūnus. Atvažiavę pareigūnai išsikvietė daugiabučio namo savininkų bendrijos „Žiežulis“ pirmininkę Oną Vyšniauskienę, tačiau moteris buvo rami, nes turėjo visus reikiamus leidimus. Po nakties, kaip namo bendrijos pirmininkė ir tikėjosi, užtvaras buvo sudaužytas. Tuomet ji pati iškvietė policijos pareigūnus, kad šie užfiksuotų įvykį. Policijos pareigūnai rekomendavo O.Vyšniauskienei vėl pastatyti užtvarą, taip ji ir padarė. Daugiau kol kas niekas nekliudė.
Anot O. Vyšniauskienės, ši situacija jau trunka ne vienerius metus. Savivaldybė turėjo išasfaltuoti automobilių stovėjimo aikštelę ir sutvarkyti aplinką, tačiau kol kas šiais metais nesuspėjo to padaryti, bet pažadėjo, kad kitais metais šis daugiabutis bus pirmasis numatytų darbų eilėje. Tad išvažiuoti iš aikštelės bus galima tiesiai į Marcinkonių gatvę. Didžiausia problema, pasak daugiabučio bendrijos pirmininkės, kai patiems gyventojams reikia ryte išvažiuoti, žmonės negali net aštuntai valandai ryto registruotis pas gydytojus, nes žino, kad tokiu metu negalės išvažiuoti ir užstrigs spūstyje.

Išvengė tragedijos
O.Vyšniauskienės teigimu, anksčiau tokios problemos nebuvo, tačiau nuo tada, kad buvo perkasta Dzūkų gatvė ir ten vyko darbai, visi galėjo pravažiuoti pro jų kiemą, visi taip ir įprato važinėti kaip eiline gatve, tačiau pamažu tokia situacija tapo nevaldoma. Tėvai masiškai veža savo vaikus į progimnaziją. Praėjusiais metais vos nepartrenkė vienos mergaitės, šiemet vėl jau buvo užkabinta vieno vaiko kuprinė. „Ar reikia laukti, kol įvyks tragedija? Jei vaikus paleidžia prie gatvės, tai jie neina šaligatviu, o „nardo“ tarp tų automobilių, jokio saugumo. Manau, kad savivaldybė turėtų spręsti šį klausimą ir, pavyzdžiui, uždėti ženklą, kad į tą gatvelę galėtų įvažiuoti tik mokyklinis autobusiukas arba keleivinis autobusas. Juokinga, kad rytais mokyklinis autobusiukas, atvežęs vaikus iš rajono, negali įvažiuoti į progimnazijos kiemą arba kai mokiniai vyksta į ekskursiją, tai autobusas jų laukia prie gatvės. Argi čia normali situacija?“ – stebėjosi O. Vyšniauskienė.
Anot moters, artėja tamsusis metų laikas ir visiems net šiurpą kelia šis periodas, nes visi daugiabučio gyventojai nuolat baiminasi dėl nelaimių, o iki jų – vos vienas žingsnis. Niekas gali nepastebėti to mažo žmogučio su didele kuprine, šnirinėjančio tarp mašinų, tad jau geriau visai būtų uždrausta tėvams įvažiuoti į šią gatvelę. „Vieni atvažiuoja, kiti išvažiuoja, tos mašinos nesiliauja. Jei pačiam kur nors reikia išvažiuoti, tai turi važiuoti arba labai anksti, arba jau po aštuonių, tuomet gali laisvai judėti. Daugelis ir suka ratu tiesiai į Marcinkonių gatvę“, – pasakojo moteris.

Reikia aikštelės
Vis dėlto mokinių tėvai yra kiek kitos nuomonės dėl uždaryto įvažiavimo, tikimasi, kad rajono vadovai atsižvelgs į susidariusią situaciją ir galbūt sugalvos, kaip praplėsti aikštelę, kad tėvai laisvai galėtų privažiuoti prie progimnazijos ir ramia širdimi išleisti savo vaikus arba juos palydėti. Vyresnieji jau atsargesni, jie patys gali nueiti, tačiau pirmokėlius tėvai dar palydi į klases, kartais ne tik dėl atsargumo, bet ir dėl drąsos.

Svarstys komisija
Varėnos seniūnas Dalius Lukminas puikiai žino šią situaciją ir teigia, kad jau seniai siūlė gyventojams užsitverti vieną arba kitą įvažiavimą į stovėjimo aikštelę, nes rytais ten būna tikras chaosas: „To daugiabučio gyventojai ir taip dar ilgai buvo pakantūs. Aš jiems seniai siūliau užsitverti, nes situacija rytais arba po pamokų išties yra sudėtinga. Pats vežu dukrą į mokyklą ir matau, kas ten vyksta. Gyventojai mane penktadienį informavo apie tai, kad jie užsitvėrė aikštelę. Taip pat parašė prašymą Saugaus eismo komisijai (pirmininkas Gintautas Kanauka) ir komisija artimiausiu metu svarstys, ar leisti visam laikui palikti užvertą įvažiavimą, ar neleisti“.
Anot seniūno, prie progimnazijos yra numatyta padaryti apvažiavimui skirtą žiedą, galbūt tuomet nebūtų tų spūsčių, kiek jam yra žinoma, toks projektas jau yra parengtas. Taip pat yra numatyta sutvarkyti automobilių stovėjimo aikšteles, o Dzūkų g. 68 daugiabučio aikštelė yra įrašyta pirmuoju numeriu ir bus sutvarkyta. D. Lukmino teigimu, gyventojai pasirinko užsitverti šį įvažiavimą, o ne nuo Marcinkonių g., kad mokinių tėvams nekiltų pagunda važinėtis po tą aikštelę. Varėnos seniūnas puikiai supranta situacijos rimtumą, nes artėja tamsusis metų periodas, paleisti vaikai ne tik eina šaligatviu, bet ir „nardo“ tarp mašinų, tad vairuotojai gali ir nepastebėti kurio nors mokinio, kai lyja, matomumas taip pat suprastėja, todėl akivaizdu, kad situaciją reikia kuo greičiau išspręsti. Prakalbus apie draudžiamuosius kelio ženklus, D. Lukminas net neabejoja, kad tokie ženklai jokių rezultatų neduos, nes tėvai į juos paprasčiausiai nereaguotų, jie susigalvoja ir savų taisyklių, bando ir pro Marcinkonių gatvės įvažiavimą atvežti vaikus, visur susidaro spūstys. Norint išvengti tragedijos, reikia daryti sprendimus, o šiuo metu pradžia jau padaryta, reikia laukti, kas vyks toliau.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: