Senosios Varėnos bažnyčia atšventė jubiliejų

0
153

Praėjusį sekmadienį pilnutėlė Senosios Varėnos Šv. Arkangelo Mykolo
bažnyčia atšventė 25-ąsias pašventinimo metines, ta proga vyko iškilmės ir muzikinė programa

Živilė Puidokaitienė

Sekmadienį pilnutėlė Senosios Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia atšventė 25-ąsias pašventinimo metines. Iškilmingas Mišias koncelebravo Kaišiadorių vyskupas ordinaras Jonas Ivanauskas, vyskupas emeritas Juozas Matulaitis, vyskupijos kurijos kancleris Gediminas Tamošiūnas.
Visi susirinkę svečiai, Senosios Varėnos bendruomenės nariai ir rajono valdininkai dėkojo visų mylimam klebonui Pranciškui Čiviliui už šią bažnyčią, už puikiai suorganizuotą šventę. Vyskupas ordinaras Jonas Ivanauskas negalėjo atsistebėti susirinkusiųjų gausa: „Be galo nustebau, kad tiek daug žmonių susirinko, kokie jie visi šilti, malonūs“.
Po iškilmingo minėjimo Varėnos rajono meras savo socialinėje erdvėje pasidalijo prisiminimais ir palinkėjimais visų gerbiamam ir mylimam klebonui P. Čiviliui: „Šiai parapijai didžiausia dovana yra tai, kad Dievas į ją atsiuntė kunigą Pranciškų su dideliu tikėjimu, kuris uždegė daug žmonių prisidėti prie bažnyčios statybos bei nuolatinio jos puoselėjimo ir gražinimo. Pirmą kartą kunigą Pranciškų sutikau prieš trisdešimt metų kaip tik šioje vietoje, kur dabar stovi bažnyčia. Jau tuomet įsiminė jauno dvasininko tikėjimas, kad bažnyčią realu atstatyti. Bet ypatinga kunigo vertė – ne tik bažnyčios statyba. Per tuos metus sielovadiniu darbu jis sugebėjo pastatyti po šventovę kiekvieno jį pažįstančio žmogaus širdyje. Dėkojau kunigui už sugebėjimą telkti geriems darbams, su jo pagalba ir laiminimu bažnyčioje planuojame kurti Senojoje Varėnoje gimusio M. K. Čiurlionio kultūros centrą. Te kunigą Pranciškų lydi sveikata, stiprybė ir Dievo palaima“.
P. Čivilis iškilmių metu išdalijo net 63 padėkas visiems, kurie yra šalia jo, kurie bent trupučiu prisideda prie visų renginių, vykstančių šioje bažnyčioje. Prisimindamas bažnyčios statybas, klebonas visa tai prilygino psalmėje išsakytais žodžiais: „Jeigu Dievas miesto nestato, tai veltui statybininkai pluša. Jeigu Dievas miesto nesaugo, tai veltui sargybiniai budi“.
Šv. Mišių metu giedojo Varėnos kultūros centro mišrus choras „Varpilė“ (vad. R. Velžienė), Senosios Varėnos parapijos mišrus choras „Sonata“ (vad. I. Zalanskienė), Lietuvos muzikos ir teatro akademijos prof. Dainius Puišys, koncertmeisteris Aleksandras Vizbaras. Po iškilmingų Šv. mišių visų laukė puikus šventinis koncertas: muzikinę programą atliko LMTA prof. Dainius Puišys, koncertmeisteris Aleksandras Vizbaras, smuikavo Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos mokinė Justė Marija Stramkauskaitė (mokyt. Romualda Pridotkienė), koncertmeisterė E. Sinkevičienė. Eiles skaitė aktorė Gražina Urbonaitė.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: