„Rudens šaulys – 2019”

0
256

Lapkričio 16 d. Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijoje vyko jau penktosios LŠS karininko A. Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės pulkininko J. Vitkaus – Kazimieraičio Varėnos šaulių 5-osios kuopos jaunųjų šaulių šaudymo varžybos „Rudens šaulys-2019“. Tądien varžėsi net 21 komanda iš Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos, „Ryto“ progimnazijos, Valkininkų gimnazijos, Žilinų pagrindinės, A. Ryliškio pagrindinės ir Matuizų pagrindinės mokyklų. Komandos kovojo dviejose amžiaus grupėse: 11-14 metų ir 15-18 metų. Komandą sudarė 4 jaunieji šauliai. Buvo šaudoma gulint be atramos 10 metrų atstumu į stacionarų sportinį taikinį pneumatiniu šautuvu su atviru taikikliu ir 7 metrų atstumu iš pneumatinių pistoletų. Vyresniųjų tarpe penktus metus iš eilės varžybose buvo neįveikiami Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos jaunieji šauliai – jie iškovojo bendroje įskaitoje pirmą vietą.
Pirmąją vietą bendroje įskaitoje iškovojo Varėnos ,,Ąžuolo“ gimnazijos komanda „Dzūkų tankai“ (Deimantas Keršis, Evaldas Sūnelaitis, Titas Kaščius, Auksė Armaitytė, vadovė Rita Lysenko).
Antrąją vietą užėmė Valkininkų gimnazijos komanda „Dzūkai“ (Gabrielė Mikšėnaitė, Austėja Davsevičiūtė, Gerda Murachimovaitė, Kornelija Matulevič, vadovas Algirdas Bendoravičius).
Trečioji vieta atiteko ,,Ąžuolo“ gimnazijos komandai „OGAI“ (Orinta Sereičikaitė, Gabrielius Nešukaitis, Augustas Michailovas, Ignas Bernatavičius).
11-14 m. amžiaus grupėje taikliausi buvo ir I-ą vietą iškovojo Varėnos „Ryto“ progimnazijos komanda „Mažiukai“ (Austėja Barysaitė, Benas Bajarinas, Deimantas Katlabajus, Ernestas Žukovskis, vadovas Vilius Vielys).
Antrąją vietą užėmė Valkininkų gimnazijos komanda „Miškiniai“ (Nedas Jekelevičius, Lukas Černiauskas, Justinas Kubeliavičius, Armandas Bolys, vadovas Algirdas Bendoravičius).
Trečioji vieta atiteko Varėnos „Ryto“ progimnazijos komandai „Taiklioji akis“ (Andrius Kamarauskas, Ernestas Bikas, Ūlė Svirnelytė, Dainius Knieža).
Individualioje įskaitoje šaudant pneumatiniu šautuvu ir pistoletu 15-18 m. amžiaus grupėje taikliausiai šaudė:
I vieta Aironas Pangonis, Varėnos „Ąžuolo“ gimnazija;
II vieta Evaldas Sūnelaitis, Varėnos „Ąžuolo“ gimnazija;
III vieta Gabrielė Sakovičiūtė, Varėnos „Ąžuolo“ gimnazija.
11-14 m. amžiaus grupėje šaudant pneumatiniu šautuvu ir pistoletu taikliausi buvo:
I vieta Benas Bajarinas, Varėnos „Ryto“ progimnazija;
II vieta Linas Politika, Valkininkų gimnazija;
III vieta Armandas Bolys, Valkininkų gimnazija.
Kol vyko šaudymo varžybos, visi jaunieji šauliai savo jėgas ir taiklumą galėjo išbandyti smiginio rungtyje. Pirmą vietą užėmė A. Ryliškio pagrindinės mokyklos jaunoji šaulė Morta Pačkauskaitė ir buvo apdovanota varžybų organizatorės Ritos Lysenko įsteigtu prizu.