Įspėjamasis pedagogų streikas

0
369

Varėnos „Pasakos“ vaikų lopšelio-darželio profesinė organizacija taip pat jungiasi prie 2019 m. lapkričio 28 d. vyksiančio Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) dviejų valandų įspėjamojo streiko.

Įspėjamasis streikas vyks nuo 8.00 iki 10.00 val.

Pagal pasirašytą bendrą Varėnos „Pasakos“ vaikų lopšelio-darželio profesinės organizacijos ir Varėnos „Pasakos“ vaikų lopšelio-darželio administracijos susitarimą streikuojantys darbuotojai streiko metu bus muzikos salėje, o administracija įsipareigoja imtis visų reikiamų priemonių streiko metu užtikrinti turto ir žmonių apsaugą.

Mokytojai persiderėti neketina

LŠMPS susitarimo su LR Vyriausybe įgyvendinimui po biudžeto pristatymo LR Seime trūksta 62,2 mln. eurų.

„Liepos mėnesį derėjomės su ŠMSM, pasirašėme abi puses tenkinantį kompromisinį susitarimą. Tačiau ministerija nesugeba užtikrinti sutarties vykdymo, todėl inicijuoja naujas derybas. Galimybės dar kartą nusileisti nematome, todėl ruošiamės dviejų valandų įspėjamajam streikui lapkričio 28 d.“, – teigia LŠMPS pirmininkas E. Milešinas.

LŠMPS teigia, jog dabartiniai susitarimai privalo būti vykdomi, kaip tai pabrėžė ir LR Prezidentas Gitanas Nausėda. Be to, LŠMPS atkreipia dėmesį, jog susitarimo įgyvendinimui trūksta kiek daugiau nei 60 mln. eurų, o papildomos LR Seimo narių registruotos iniciatyvos, klaidina visuomenę ir neleidžia susikoncentruoti ne tik į kitų metų biudžeto priėmimą, tačiau ir ilgalaikius sprendimus, gyvybiškai svarbius švietimo sistemai ir šalies raidai.

„Svarbu paminėti, jog šių metų susitarimas nesprendžia švietimo sistemos problemų iš esmės. Iki 2025 metų privalome turėti tvarią ir pažangią sistemą, kurioje vyktų mokytojų rotacija, ateitų nauji motyvuoti mokytojai. Derybos dėl kitų metų biudžeto tėra mažas, tačiau svarbus žingsnelis į priekį“, – sako E. Milešinas.

Švietimo sistemos darbuotojai sulaukia politikų replikų dėl mokyklų tinklo optimizavimo, tačiau tai neatspindi LŠMPS ilgalaikės vizijos ir esamos situacijos vertinimo.

„Mokyklų tinklas de facto yra maksimaliai optimalus. Be to, mes manome, jog švietimo sistemą reikia ne reformuoti ar optimizuoti, o stiprinti. Negalėdami pasiūlyti aukštos kokybės švietimo visoje Lietuvos teritorijoje galime pamiršti  emigrantų susigrąžinimą ar šalies pažangą“, – sako E. Milešinas. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) vienija daugiau nei 10 tūkst. narių visoje Lietuvoje ir yra didžiausia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) priklausanti profesinė sąjunga.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: