Jaunimas rodo pavyzdį

0
111

Virgilijus Mundrys

Praėjusią savaitę Varėnoje turėjusios įvykti Lietuvos vyrų rankinio pirmosios lygos čempionato aštuntojo turo rungtynės tarp vietos „Ūlos“ ir Kauno rajono „SM-Garliava“ komandų dėl mūsų „Ąžuolo“ sporto salės remonto buvo žaidžiamos varžovų aikštelėje. Dėl to mūsų rankininkai susidūrė su tam tikrais nepatogumais. Mat sekmadienį, kada vyksta šių pirmenybių susitikimai, garliaviškių GKSC arena buvo užimta. Todėl, tarpusavyje pasitarus, buvo nuspręsta žaisti penktadienį, o rungtynės prasidėjo vėlai – 19.30 val.
Gana sėkmingai šiose pirmenybėse žaidžiantys garliaviškiai per septynis turus jau buvo iškovoję keturias pergales. Tad ir šį kartą jie tikėjosi sėkmės namuose. Bet dzūkai varžovams niekuo nenusileido. Tad kova vyko taškas į tašką – mūsiškiai metė, varžovai lygino. Tad po dviejų Klaido Stoškaus, Rolando Bliznevičiaus ir vieno Eitvydo Balkaus įvarčių 13-tą minutę rezultatas buvo lygus – 5:5.
Deja, po to svečiai pateko į „duobę“ ir varžovai nutolo – 5:9. Pavyti jų iki pertraukos „Ūla“ nespėjo. Kėlinys buvo pralaimėtas – 13:14.
Antrą žaidimo pusę „Ūla“ pradėjo ryžtingai ir persvėrusi rezultatą ilgokai pirmavo. Bet, kai įpusėjus kėliniui, turėdami dviejų įvarčių persvarą (19:17) prametė 7 m baudinį, mūsų vyrai pradėjo karščiuotis. Tuo pasinaudoję garliaviškiai, likus žaisti šešias minutes, rezultatą persvėrė (25:24) ir sugebėjo išlaikyti pranašumą iki pabaigos. Jie nugalėjo 29:27.
Per šias rungtynes įvarčius pelnė devyni „Ūlos“ žaidėjai: R. Bliznevičius – 8, G. Ižganaitis – 6, E. Miškinis – 4, K. Stoškus – 3, K. Leikauskas – 2, D. Balionis, E. Balkus, M. Sereičikas ir J. Lynikas – po 1. Garliaviškių komandos lyderiais tapo buvęs Varėnos sporto centro auklėtinis O. Pilypas ir A. Montvila, pasižymėję po 6 kartus.
Kitų šio turo susitikimų rezultatai tokie: Tauragės „Šiltaura-SC“ – Vilniaus „SM Tauras-VHC Smūgis“ – 17:31 (7:16), Pasvalio „Kurana-SM“ – „HC Molėtai“ – 29:39 (15:17), Vilniaus „HC Amber“ – Eišiškių „Sokol“ – 25:32 (13:19).
Analizuojant šį „Ūlos“ pasirodymą, būtų galima apgailestauti, kad šiuo metu „Ūloje“ nežaidžia geriausi Varėnos rankininkai, dabar ginantys aukščiausiosios lygos komandų – Vilniaus „Šviesos“, Klaipėdos „Dragūno“, Alytaus „Varsos-Stronglaso“ sportines spalvas. Laimei, kai kurie iš jų savo gimtinės nepamiršta ir grįžta į ją, kai reikia atstovauti, jei ne „Ūlai“, tai bent mūsų sporto centro „U-19“ jaunimo komandai, kuri dalyvauja šios amžiaus grupės Lietuvos jaunimo čempionate. Pirmąsias rungtynes šie trenerio Tomo Baryso auklėtiniai žaidė Vilniuje su vietos „Tauro“ sporto mokyklos atstovais. Ir čia Varėnos devyniolikmečių ekipą, kurią sustiprino iš Klaipėdos „Dragūno“ atvykę Tomas Valentukevičius ir Ignas Savičius bei „Ūloje“ žaidžiantys Lukas Kraulaidys ir Gytis Ižganaitis, nugalėjo šeimininkus įtikinančiu rezultatu – 34:29 (16:14).
Ir visi aukščiau išvardintieji buvo tarp geriausių susitikimų žaidėjų, o I. Savičius pasižymėjo net 9 įvarčiais. Be to, treneriui T. Barysui gerą įspūdį paliko jaunųjų komandos vartininkų Igno Puodžiūno ir 16-mečio Eriko Kaupinio žaidimas.
Antrąsias pirmenybių rungtynes Varėnos SC U-19 rankininkai, kurie, kol rekonstruojama „Ąžuolo“ arena, treniruojasi plaukimo baseine ir senojoje Verslo ir technologijų sporto salėje, žaidė Kaune su vietos „SM Tauro-1“ komanda. Ir vėl buvo iškovota pergalė – 29:28 (19:14), o treneris T. Barysas pažymėjo, kad persvara galėjo būti didesnė. Bet, kai varėniškiams įgijus 7 įvarčių persvarą, jis leido aikštelėje pasireikšti mažiau patyrusiems žaidėjams, varžovai skirtumą sumažino. Šį kartą rezultatyviausiais Varėnos SC komandos žaidėjais buvo: I.Savičius – 10 įvarčių, L. Kraulaidys – 6 ir G. Ižganaitis – 4.
Ir pabaigai dar viena naujiena. Šį antradienį po remonto „Ąžuolo“ sporto salėje jau vyko fizinio lavinimo pamokos.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: