Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena Varėnoje šiemet paminėta kitaip

0
110

Antradienį visi Varėnos gyventojai nuo 13 val. buvo kviečiami dalyvauti neįgaliųjų dienos renginiuose. Šiais metais laukė šiaurietiško ėjimo žygis, mankštos ir žaidimai lauke, sporto salėje bei baseine. Sporto centro savanoriai ne tik supažindino gyventojus su sveikos gyvensenos, pozityvaus mąstymo principais, bet ir praktiškai parodė kvėpavimo, atsipalaidavimo, kūno stiprinimo pratimus, kuriuos gali atlikti kiekvienas savo namuose. Tai buvo ne tik puiki proga pabūti su draugais, kaimynais, bendraminčiais, bet ir rasti laiko sau.
BĮ Varėnos sporto centras kartu su partneriais Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ Varėnos skyriumi ir Varėnos rajono neįgaliųjų draugija nuo 2018 metų rugsėjo 21 dienos įgyvendina projektą „Mes esame reikalingi vieni kitiems“. Projekto tikslas – didinti Varėnos miesto neįgaliųjų asmenų socialinę integraciją per fizinio aktyvumo veiklas. Asmenų su negalia socialinis užimtumas, fizinis aktyvumas – vienas pagrindinių neįgaliųjų integracijos į visuomenę rodiklis. Varėnoje šios tikslinės grupės asmenys iki projekto įgyvendinimo neturėjo sąlygų užsiimti taisyklinga fizine veikla. Visa tai sąlygoja neįgalių gyventojų neįsitraukimą į bendruomenės gyvenimą, didina socialinę atskirtį ir susvetimėjimą.
Viso projekto vertė 28 958,90 eurų, socialinių paslaugų naudą gavę projekto tikslinė grupė – 30 asmenų. Projektas įgyvendinamas iki 2020 03 21.
Varėnos pensininkų bendrijos „Bočiai“ nariai dėkoja savanoriams ir Varėnos sporto centro darbuotojams: Irenai Mikalauskienei, Rolandui Markinui, Jūratei Čebatoriūtei, Pavelui Kaliadziukui, Dainorai Mikaliūkštienei, Viktei Stankevičiūtei, Lauksvei Stakutytei už rūpestį, už globą, už užsiėmimus. Anot Vydos Jarmalavičienės, šis projektas jiems, neįgaliesiems, labai padėjo ir viliasi, kad tokių užsiėmimų bus kuo daugiau. Varėniškės teigimu, anksčiau tiek ji, tiek ir jos kolegės nuolat vartodavo įvairius vaistus, kad pagerėtų sveikata, o po šių užsiėmimų – nereikia net jokių vaistų. „Nauda yra akivaizdi“, – gera nuotaika ir šypsena dalijosi Vyda Jarmalavičienė, atėjusi į „Giružio“ redakciją visos bendrijos vardu padėkoti projekto rengėjams ir pasidžiaugti ne tik pagerėjusia savijauta, bet galimybe prasmingai leisti laiką, bendrauti su kitais žmonėmis.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: