Varėniškių Kalėdų eglutė pretenduoja į rekordą

0
216
Karolina Bujaitė, Rūta ir Rugilė Žydelytės, Andrėja Kosmanaitė, Diana Jakavonytė, Monika Savickaitė, vadovaujamos socialinės pedagogės Astos Bujienės, dvi savaites iš popieriaus suko „lašelius“, kurie vėliau tapo egle Živilės Puidokaitienės nuotr.

Varėnos technologijos ir verslo mokyklos moksleivės kartu su socialine pedagoge sukūrė analogų neturinčią kalėdinę eglutę – 2 metrų merginų kūrinys padarytas kvilingo būdu ir pretenduoja į rekordą. Ketvirtadienį į mokyklą atvykę ekspertai eglutę matavo, fotografavo. Ar ši eglutė bus pripažinta rekordininke, sužinosime tik kitais metais.

Šiais metais Varėnos technologijų ir verslo mokykloje pradėjo veikti „Grožis ir menas“ būrelis. Jo vadovei, socialiniai pedagogei A. Bujienei kilo mintis būrelio mokines supažindinti su kaip galima daugiau meno išraiškos būdų. Pirmieji būrelio susitikimai buvo skirti kvilingo technikai (iš siaurų popieriaus juostelių klijų pagalba jas įvairiai sukant kruopščiai kuriamas darbas).
Vieno iš pirmųjų užsiėmimo metu kilo idėja mokyklai padovanoti kažką neįprasto, nesinorėjo nei atviručių, nei snaigių. Kadangi artėjo šventės, būrelio mokytoja pasiūlė sukurti eglę, kuria galėsim papuošti mokyklą. Eglės karkasą iš tinklo pasisiūlė padaryti mokytojas M. Ragauskas su savo ST-15 ir ST-16 grupių mokiniais: M. Mikšeniu, K. Čapliku, L. Talaikovskiu, R. Poškumi, V. Balciukevičiumi, I. Bisirskiene, E. Sakalauskiene, E. Jakučioniu, D. Ščiglinsku, E. Žydeliu, G. Išganaičiu. Na, o mes – Karolina Bujaitė, Rūta ir Rugilė Žydelytės, Andrėja Kosmanaitė, Diana Jakavonytė, Monika Savickaitė ir dar keletas trumpam užbėgdavusių mokinių, pradėjome daryti 2 cm skersmens lašiukus. Eglei sunaudojome daugiau kaip 5000 lašelių, aukštis apie 2 m iki žvaigždės ir apie 1 m skersmens. Intensyviai dirbome dvi savaites iki pačios vėlumos.
Pradėjus įgyvendinti idėją, kilo mintis pasižiūrėti, kokio dydžio yra sukurtos karpiniais puoštos skulptūros. Keletą radome, bet niekur – nei Lietuvos rekordų knygoj, nei Gineso – neradome paminėta apie kvilingo būdu sukurtą skulptūrą. Taip būrelio mokytojai kilo mintis pabandyt įregistruoti mūsų eglę. Šią idėją palaikė ir mokyklos direktorius Vygantas Pavalkis.

Karolina Bujaitė,
Varėnos TVM moksleivė, projekto dalyvė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: